TÜİK’ten ‘sıfır fiyat’ açıklaması TÜİK’ten ‘sıfır fiyat’ açıklaması

KEMAL ÖZKURT

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine kısa bir süre kala geçtiğimiz dönemlerde seçim sonrası okullarda verilen aranın bu yıl uygulanıp uygulanmayacağı öğrenci ve öğretmenler tarafından merak konusu oluyor. Öte yandan aynı haftaya denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedniyle tatillerin birleştirip birleştirilmeyeceği de akıllara gelen sorular arasında. 

15 MAYIS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Türkiye, 14 Mayıs seçimlerine hızla giderken bazı yasaklar ve tatiller de belli olmaya başladı. 14 Mayıs Pazar günü sabah saat 08.00'da bşlayacak olan oy verme işlemi, saat 17.00'da sona erecek. Sandıklar Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda kurulacak. Bazı öğretmenlerin de sandık görevlisi olarak atandığı seçim gününde oy sayma işleminin geç bitmesi ve okulların bir sonraki güne hazır hale getirilmesi amacıyla geçtiğimiz dönemlerde yapılan seçimlerin sonrasında okullara bir gün ara verilmişti.

OKULLAR TATİL

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle 15 Mayıs'ta okullara 1 gün ara verileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir televizyon programında eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Özer, seçim nedeniyle 15 Mayıs'ta okulların eğitim-öğretime devam edip etmeyeceğine ilişkin, "Okulları sağlıklı bir şekilde bir sonraki güne hazırlamak için seçimin ertesi günü, 1 gün eğitime ara vereceğiz. Öğretmenlerimizi de idari izinli sayacağız" dedi.