TENZİLE AŞÇI/ÖZEL HABER

Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin halka sağlıklı, ucuz ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkalı şubelerine geçtiğimiz aylarda artan et fiyatları nedeniyle “Halkın Kasabı” reyonları eklenmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzTarım A.Ş.’nin Ödemiş Et Entegre Tesisinde hazırlanan işlenmiş ve karkas et ürünleri, artan enflasyona karşı uygun fiyatla İzmirlilere sunulmuştu. Ramazan ayının yaklaşması ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Halkın Bakkalı şubelerinde et ve et ürünlerine zam olamayacağını söylemesiyle birlikte İzmirliler Halkın Bakkalı şubelerine akın ettiler ve şubelerin önünde uzun ucuz et kuyrukları oluştu.

“2 SAATTİR SIRADA BEKLİYORUM”

Ucuz et almak için saatlerdir sırada bekleyen Süleyman Korkmaz, “Et fiyatları ucuz ucuz olduğu söylendi ama gelirimize göre yine de ucuz değil. Ben 2 saattir sırada bekliyorum” dedi.

“ALAN MEMNUN KALMIŞ”

Halkın Kasabı ve diğer marketlerdeki et fiyatlarını kıyaslayan Hayriye Nazlı, sabahın erken saatlerinde ucuz et için sıraya girdiğini belirtti ve “Et fiyatları çok uygun. Özellikle dışarıya göre. Marketten almak istesem kıymaya 260 lira vereceğim ama burada 170 lira. Dana eti 200 lira. Başka marketlerde en adisi 220 lira. Ben ilk defa geldim et almaya. Herkes çok iyi diyor. Alan memnun kalmış. Sabah 8.30 de geldim sıraya. Kıyma aldım bir de kuzu eti alacağım” diye konuştu.

“FİYATLAR UZUN ZAMANDIR BU ŞEKİLDE”

Halkın Kasabından daha önce de alışveriş yaptığını belirten Özgür Akın, “Fiyatlar kasaplara göre normal. Ben daha önce de gelmiştim buraya. Normal et fiyatlarına göre 100 lira fark var. Et ve kıyma almak için geldim. 1 saattir sıradayım” ifadelerini kullandı.

Akın, etlere zam gelmesi durumunda da alıcı olup olmayacağı konusunda ise, “Etlere zam gelse başkasına da gelecek. Uzun zamandır burada fiyatlar bu şekilde” diye konuştu.

“125 LİRA FARK EDİYOR”

Halkın Kasabı fiyatlarının normal et piyasasından çok daha avantajlı olduğunun altını çizen Orhan G ise, şunları söyledi; “1 saattir sıradayım. Daha öncede buradan et almaya gelmiştim. Fiyatlar çok farklı. Hele bir de sucuk. Sucukta en azından 125 lira fark ediyor. Bu hizmetten memnunuz ve devamının gelmesini istiyoruz.”

Et fiyatlarının Ramazan nedeniyle uygun olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Orhan G., “Burada fiyatlar uzun zamandır hemen hemen aynı” dedi.