SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yıllardır yaşadığı akran zorbalıklarına karşı büyük bir direnç geliştirerek, mücadeleci tavrı ile aktivist bir şair olma yolunda ilerleyen Sevinç Su Karlıova’nın ilk şiir kitabı yayınlandı: ‘Ben Senle Büyüyorum Hayat’

“Bizim öğrenme biçimimiz hep dışlanıyor” diyen Karlıova, “Herkes toplumsal deyip kendi normallerini dayatıyor. Peki ya onlar yanlış, bizim tarzımız daha doğru ve normalse ne olacak?” diyor.

ÖĞRENME ZORLUĞU YAŞAYAN TÜM ÇOCUKLARA...

15 yaşına basan ve şu sıralar İzmir’ de moda eğitimi alan lise birinci sınıf öğrencisi Sevinç Su Karlıova, yıllardır ötekileştirilen ve dışlanan bir öğrenci olarak; özel öğrenme güçlüğü ve disleksiye dikkat çektiği ‘Ben Senle Büyüyorum Hayat’ adlı kitabında, kendinden yola çıkarak öğrenme zorluğu yaşayan tüm çocukların haklarının savunuculuğunu yapıyor. Alternatif Yayınevi’nden çıkan kitapta; bir yüzde dislektik şiirler yer alırken, diğer yüzündeki kapak ‘Köpek Gibi İnsan Arıyorum’ başlığını taşıyor.

Z KUŞAĞININ KATIKSIZ AYNASI

ALMA Ödüllü Ak’tan bilimsel bir öykü ALMA Ödüllü Ak’tan bilimsel bir öykü

Özellikle instagramda başlattığı evcil hayvan hakları ile ilgili kampanyasında ‘pets are not fashion toys’ ile ‘köpekler moda oyuncağı’ değildir diyor. Kimlik arayışı ve toplumsal farklı bakış açısı ile dikkat çeken şair yazar Sevinç Su Karlıova; felsefi, aktivist ve eleştirel yazın tarzı ve üslubu ile de Z kuşağının katıksız aynası oluyor.