Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarını açıklaması ile birlikte kayıt işlemleri tamamlandı. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu defa ek yerleştirme işlemleri merak konusu olurken, YKS ek yerleştirme tercih tarihleri açıklandı. YKS ek yerleştirme tercih tarihi ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

YKS ek yerleştirme tercih tarihi belli oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarını açıklaması ile birlikte kayıt işlemleri tamamlandı. ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklama ile birlikte 2023 YKS sonuçları kapsamında 2023-2024 öğretim yılı YKS ek yerleştirme işlemleri ile ilgili tarih açıklandı. 2023/YKS Ek Yerleştirme tercihleri 12 ila 17 Eylül 2023 tarihleri aralığında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması aracılığıyla yapabilecek.

YKS ek yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

YKS ek yerleştirme işlemleri nasıl yapılacağı adaylar tarafından merak konusu olurken, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) konu ile ilgili açıklama yaparak duyuru yaptı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2023-2024 öğretim yılı kapsamında yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin, ÖSYM tarafından yapılacağı bilgisi verildi.

Bu durumda da, 2023-YKS Ek Yerleştirme tercihleri 12 ila 17 Eylül 2023 tarihleri aralığında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimlik numarası ve şifresi ile birlikte ÖSYM’nin resmi internet adresinden yahut ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracığıyla bireysel olarak yapılabilecek. Bu doğrultuda da tercih işlemleri, 12 Eylül 2023 tarihinde saat 14.00’te başlayarak, 17 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59’da son bulacak.

Ortaokul ve Lise Müdürlükleri Konservatuarlar Alt Komisyonu Toplantısı'nın ev sahibi Anadolu Üniversitesi Ortaokul ve Lise Müdürlükleri Konservatuarlar Alt Komisyonu Toplantısı'nın ev sahibi Anadolu Üniversitesi

2023-YKS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu adaylara ön bilgi vermek için yayımlanmakta. ÖSYM tarafından yayımlanan Kılavuzun dikkatle incelenmesi önem arz etmektedir. Bu nedenle de tüm adayların söz konusu tercihlerini kılavuzda yer alan bilgileri ışığında yapması gerekmektedir.

Aynı zamanda da, ek yerleştirme işlemleri ile ilgili 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu ile 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve  Kontenjanları Kılavuzuyla 2023-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda belirtilen kurallar çerçevesinde yapılacaktır.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: ÖSYM, 2023 DGS yerleştirme sonuçları açıklayarak, sorgulama ekranı açtı!

Kaynak: HABER MERKEZİ