KEMAL ÖZKURT

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla, İktidarın seçim zamanında Kürtleri hedef aldığını anlattığı bir video paylaştı. Kürtlerin her seçim zamanında iktidarın seçimi kaybedeceğini anladığı anda kürtlere toplu bir yaftalama, terörist muamelesi yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu, bu durumdan utanç duyduğunu ifade etti.

"TROLLERE MİLYONLARCA LİRA HARCANIYOR"

Seçim zamanlarında her gün milyonlara liranın sosyal medya trollerine harcandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "O troller bana hakaret edebilmek adına Kürtlere terörist muamelesi yapıyorlar, insanımızı devlete yabancılaştırıyorlar. Ne için? Üç beş oy için. Utanmıyorlar. Gerçekten de utanmıyorlar. Bay Kemal'e iftira atacaklar diye milyonlarca insanın haysiyetiyle oynanır mı? Allah aşkına söyleyin bana. Milyonlarca insanın haysiyetiyle oynanır mı?" diye konuştu.

CHP’li Yücel, okullara imam atamasını Meclis’e taşıdı CHP’li Yücel, okullara imam atamasını Meclis’e taşıdı

"KARDEŞLİK HUKUKUMUZU UNUTMAYIN"

Yaptığı açıklamada, iktidarın yaptığı bu propagandaya halkın asla kanmaması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Kardeşlik hukukumuzu unutmayın. Kesinlikle unutmayın. Türk ile Kürt'ü kardeş yapan kader var. Kader bizi bir araya getirdi. Kader bize kardeş olun dedi. Kader bizi Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da koyun koyuna yatırdı. Kardeş sevgisi gibi derin bir sevgi yoktur. Yüzyıllardır beraber kaldık. Beraber yaşadık. Hiçbirimiz yolumuza yalnız gitmedik, gidemedik. Üç, beş oy için, kardeşliğe kimsenin zarar vermesine asla ve asla izin vermeyeceğim. Az kaldı" ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ