Bursa’da Belediye Başkanı’ndan Müge Anlı’ya ilginç mesaj Bursa’da Belediye Başkanı’ndan Müge Anlı’ya ilginç mesaj

TENZİLE AŞÇI

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı birinci bileşimi Meclis Birinci Başkan Vekili Mustafa Özuslu idaresinde gerçekleştirildi.

Tüm kararların oybirliğiyle alındığı sakin geçen mecliste, AK Parti grubundan dikkat çeken bir talep geldi.

1-430

Gündem dışı konuşmalarda söz alan AK Partili meclis üyesi Hüsnü Boztepe, İzmirli vatandaşların çoğunun şikayet ettiği kamuya açık asansörlere ilişkin şikayetleri dile getirerek, “İZBAN duraklarında özellikle alt katı olanlar, altgeçit ve üst geçitlerdeki asansörlerin çalışmadığı ve bakımlarının yapılmadığı görünüyor. Bunu daha önceki yıllarda da birkaç kez dile getirmiştik. Hemen hemen çoğu bu şekilde. Ayrıca etrafları çok pis. Bazılarının buralarda yattığı görülüyor. Hatta buraya işendiği bile oluyor. O nedenle bu tip yerlere muhtarlarımız kamera istiyorlar” dedi.

2-263

VATANDAŞLAR ARAÇLARINI PARK ETMEYE YER BULAMIYORLAR

Boztepe ayrıca geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve kentteki bir diğer şikayet konusu olan ‘karavan’ mevzusuna da dikkat çekerek “Ayrıca uzun zamandır Karşıyaka ve Çiğli bölgesindeki karavanlar… Artık o kadar çok karavan oluştu ki vatandaşlarımızın araçlarını park etmeye yeri kalmıyor. O kadar büyük karavanlar geliyor ki vatandaşlarımız akşam bıraktığı aracını sabah işe giderken çıkaramıyor. Bununla ilgili Büyükşehir’in nasıl bir çalışması var bilemiyoruz ama bu konuda neler yapılabilir buna bir bakalım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde, hali hazırda sorun olan otopark probleminin yanında karavanlı vatandaşların karavanlarını binek araçları otoparklarına park etmeleri tepki toplamıştı. Şikayetlerin ardından belediye zabıta ekipleri Bostanlı Pazar yerinin karşısında bulunan karavanların kaldırılması için çalışma başlatmıştı.