TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sibel Zorlu: Cumhuriyeti ileri taşımak borcumuz ve sorumluluğumuzdur

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, Cumhuriyet’in kuruluşunun yüzüncü yılına dair bir açıklama yaptı

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 09:51
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Sibel Zorlu: Cumhuriyeti ileri taşımak borcumuz ve sorumluluğumuzdur

Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, Cumhuriyet’in kuruluşunun yüzüncü yılına dair yazılı bir açıklama yaptı. Zorlu,

"Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk milletinin en değerli kazanımı olan Cumhuriyet, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi eşit birer yurttaş yapmıştır. Bu yüzden Cumhuriyet demek eşitlik demektir… Cumhuriyet; toplumsal, ekonomik, kültürel alanda ilerlemedir, kalkınmadır… Bağımsızlık ve demokrasidir, hukuktur… Akıldır, bilimdir… Cumhuriyet, çağdaş eğitimdir, fırsat eşitliğidir, kadının özgürlüğüdür…

YENİ BİR HAYATIN MÜJDECİSİ

Tarihte eşine az rastlanır bir mücadelenin ardından Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan Türk Milleti, Cumhuriyet sayesinde yeniden ayağa kalkmayı başarmıştır. Atatürk’ün 1936 yılındaki bir konuşmasında dile getirdiği “Cumhuriyet, yeni ve sağlam temelleri ile Türk ulusunu güvenli ve sağlam bir geleceğe yönelttiği gibi, düşüncede ve ruhlarda yarattığı güvenlik yönü ile de tam anlamıyla yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur” sözleri, Cumhuriyetin bizler için anlamını çok daha iyi açıklamaktadır. Bu eşsiz eseri korumak ve hep daha ileri taşımak, Kurtuluş Mücadelemizde canlarını hiçe sayan ve 100 yıllık tarihimiz boyunca bu uğurda yitirdiğimiz şehitlerimize borcumuz, gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzdur.

CUMHURİYETİN ESERİ OLDUĞUMUZU UNUTMAYACAĞIZ

Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere kurulan Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği’nin (ESİAD) temel taşı, Atatürk’ün çizdiği Türkiye Cumhuriyeti vizyonu ve çağdaş uygarlık hedefidir. Bu sorumluluğu 31 yıldır en üst seviyede taşıyoruz ve taşımaya devam edeceğiz. Teknoloji odaklı yeşil, dijital ve toplumsal dönüşümü gerçekleştirerek, gelecek nesillere çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkmış bir Türkiye bırakmayı hedefliyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan çeşitli sınamaların yaşandığı bir dönemde, Türk milletinin azim ve kararlılığının Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına damgasını vurması için daha fazla çalışmak zorundayız. Nasıl ki Cumhuriyet Atatürk’ün eseriyse, Cumhuriyetin eseri olduğumuzu, gelecek nesillerimizin Cumhuriyet değerleriyle var olabileceklerini hiçbir zaman unutmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutluyor; bize Cumhuriyeti armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için canlarını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti …"

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Jak Eskinazi Cumhuriyetin 100. yılına özel mesaj yayımladı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.