TENZİLE AŞÇI

Geçtiğimiz yıllarda, kanser, kalp krizi ve geçirdiği trafik kazası gibi zorluklara rağmen verdiği hayat mücadelesi ile ülkenin gündemine oturan ve “biyonik kollu” olarak tanınan Gaziantepli Zübeyde Nisa Karabacak, 14 Mayıs seçimleri için CHP İzmir’de 1. bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Karabacak, bugün il başkanlığında yaptığı basın açılamasıyla aday adaylığı kararını duyurdu ve vekil olarak hedeflerini anlattı. Türkiye’deki engelli bireylerin hayatlarının iyileştirilmesi noktasında yeterli çalışmanın olmadığını belirten Karabacak, engelli bireyler için yola çıktığını söyledi.

Van'da kesin olmayan seçim sonuçları/2023 Van'da kesin olmayan seçim sonuçları/2023

ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYMAK İÇİN…

Hayatı boyunca yaşadığı sağlık sorunlarına karşı her zaman mücadeleci bir karakter sergilediğini ifade eden Karabacak, “Lisans eğitimim bittikten sonra geçirdiğim bir trafik kazasıyla sağ kolumu dirsek altından kaybettim. Kaza sonrası zorlu geçen tedavi sürecimin ardından, biyolog olarak çalışma fırsatı bulamadım. Bu durum beni çok üzse de kendime ve mücadeleme olan saygımdan yine pes etmedim ve kendimi ortaya koyabileceğim yeni alanların arayışına girdim. Psikoloji ile ilgili eğitimler almaya başladım. Bu süreçte yaşadığım olaylar ve olaylara karşı verdiğim mücadele insanlar tarafından çok ilgi görmeye başladı. Çok fazla kanser hastasına gönüllü koçluk yaptım, engelli bireyleri destekleyen ortak çalışmalara katıldım. Birçok sosyal sorumluluk projesinde eğitmen ve konuşmacı olarak yer aldım. Bugüne dek siyasi kimliğimi ortaya çıkaramamışken, ülkenin içinde bulunduğu durum, birlik ve beraberliğimizin çok önem arz ettiği şu günlerde liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na olan bağlılığım, bu adımı atmamdaki temel etkendir. Bugüne kadar atlattığım talihsizliklere rağmen yılmadan bir fert olarak verdiğim mücadeleyi, benimle aynı zorlukları yaşamış kardeşlerimin sesini duyurabilmek, kazandığım deneyimlerle toplumun sorunlarına çözüm üretebilmek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği değerlere sahip çıkabilmek adına, üstüme düşeni yapmak ve elimi taşın altına koymak için milletin vekili olmaya gönüllüyüm” dedi.

SADECE 3 ARALIK’TA ALKIŞLAMAKLA BİTMİYOR

Türkiye’deki engelli bireylere yönelik çalışmaları da değerlendiren Karabacak, üstü kapalı ‘ikinci sınıf vatandaş’ göndermesi yaparken engelli bireylerin hakları için mücadele edeceğini belirterek, “Aday adaylığımın temelinde benim gibi bu süreci yaşamı ya da doğuştan böyle olan insanların gözü kulağı, eli bacağı olmak var. Ülkede engelliler için bir şeyler yapılıyor ama yeterli değil. Sadece 3 Aralık Engelliler Haftasında sahneye çıkarıp alkışlamakla bitmiyor bu iş. Onlara hakları olan şeyi bir lütuf gibi değil de diğer insanlara verildiği gibi verilmesi için ne yapmak gerekiyorsa onu yapmak için buradayım” diye konuştu.