TENZİLE AŞÇI/KULİS HABER

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

CHP İzmir’de eski başkan ve yöneticilerle yapılan toplantılar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde il eski başkanları ve geçmiş dönemlerde görev yapan il eski yöneticileriyle bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, bugün ilçe eski başkanlarıyla bir araya geldi.

Daha önceki toplantıların ana gündemi ‘seçim’ olurkenBayraklı’dakiHavuz Düğün Salonu’nda düzenlenen ve geniş katılımın sağlandığı ilçe eski başkanları toplantısının da ana gündemi ‘seçim’ ve ‘Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyareti’ oldu.

DESTEK TALEBİNİ YİNELEDİ

Edinilen bilgilere göre; Aslanoğlu, toplantıda seçime yönelik çalışmalar hakkında kapsamlı bilgilendirme yaparken Geçmiş dönemde yer alan isimlere geçmişte verdikleri emekten dolayı Mayıs seçiminin önemine vurgu yaptı.  Genel seçimlere kısa bir süre kaldığını belirten Aslanoğlu’nun, geçmiş ilçe başkanlarından seçim çalışmalarına destek olmalarını istediği öğrenildi. Aslanoğlu’nun partinin sahada aktif olarak çalışması gerektiğini belirttiği ifade edilirken çalışmalarda özellikle oy oranlarının az olduğu mahallelerde yoğunlaşılması gerektiğinin de altı çizildiği ileri sürüldü.

Toplantıda ayrıca ilçe eski başkanlarından seçime yönelik tecrübelerini aktarmalarını istenilirken ilçelerin mevcut durumunun da masaya yatırıldığı belirtildi. İlçe eski başkanlarının görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda yapılabileceklerin istişare edildiği ve sahada görev almak isteyip istemediklerinin de sorulduğu iddia edildi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ İLKKEZ İZMİR’E GELİYOR”

Toplantıda ayrıca Pazar günü İzmir İktisat Kongresi kapsamında kente gelecek olan CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin de gündeme geldiği ifade edildi. Sel felaketi nedeniyle 2 günlük İzmir mesaisi tek güne indirilen Kılıçdaroğlu’nun kente gelişi için yapılan tören hazırlıkları hakkında bilgi verildiği öğrenilirken tüm örgütün İzmir’e yakışır bir karşılama ve organizasyon için hazır olmalarının istendiği belirtildi.