Her gün binlerce insan Balıkesir İzmir arasında yol yapıyor. Bu yoğunluğun sebebi hem iki şehir arası gidiş gelişler hem de kuzey ve güney yönündeki illere geçiş sağlanıyor olması. Bu durum da Balıkesir İzmir arası kaç km sorusunu gündeme taşıyor. Balıkesir İzmir arası mesafe ve ulaşım yollarını sizin için derledik.

İzmir Balıkesir illerinde ne yapılır?

Ayvalık, Edremit, Bandırma, Erdek, Altınoluk, Burhaniye, Cunda Adası, Marmara Adası, Susurluk, Sarımsaklı, Akçay, Güre gibi yaz sezonunun gözde tatil lokasyonlarını bünyesinde barındıran Balıkesir, tatilcilerin her yıl ziyaret etmek istedikleri bir şehir olarak kendini gösteriyor. Tüm bu yerlere ek olarak Kaz Dağları ve Manyas Gölü Kuş Cenneti Milli Parkı gibi doğal alanlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Balıkesir gibi İzmir de her kesimden insanın favori adreslerinden biri. Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Efes Antik Kenti, Alsancak Kordon, Agora, Kemeraltı, Balçova Teleferik, Şirince Köyü gibi gezilecek alanları ve Çeşme, Seferihisar, Urla, Foça, Menderes, Dikili ve Karaburun gibi denize girilecek lokasyonları dolayısıyla tatilcilerin göz bebeği konumunda bulunuyor.

İzmir Balıkesir arasındaki mesafe ne kadar?

Tatil sezonu dışında da pek çok insanın uğrak noktası olan Balıkesir İzmir illeri sahip oldukları iş potansiyeli, önemli eğitim kurumları, güçlü sanat aktiviteleri ve diğer pek çok nedenden dolayı dört mevsim binlerce insanı ağırlıyor. Balıkesir İzmir arası kaç km sorusu, özellikle Balıkesirliler ve İzmirliler tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Karayolu üzerinden yapılacak otobüs ve özel araçla seyahatlerde gidilmesi gereken toplam yol uzunluğu 204,5 km olarak karşımıza çıkıyor. Şahsi araçla Balıkesir İzmir yolu ortalama 2 saat kadar sürüyor. Otobüs ile yapılan yolculuklarda bu süre en fazla 3 buçuk saate kadar uzuyor. Trenle seyahat etmek isteyen kişiler için bu süre 4 saat 15 dakika ile 5 saat 15 dakika arasında değişiyor. Ulaşım aracı tercihleri kişilerin içinde bulundukları ekonomik durumlara, ne kadar zamana sahip olduklarına ve diğer pek çok sebebe göre değişiklik gösteriyor.

İzmir’de silah ticareti yapan şüpheliler yakalandı İzmir’de silah ticareti yapan şüpheliler yakalandı

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de tekrardan kapanma olacak mı? Uzmanlar açıkladı

Kaynak: HABER MERKEZİ