CHP İzmir’de ilçe kongrelerinin sona ermesinin ardından gözler 16 Eylül’de gerçekleştirilecek olan İzmir İl Kongresi’ne çevrildi.

Kongre öncesinde parti içinde kulislerde aday hareketliliği başlarken iki dönem CHP Konak İlçe Başkanı görevini yürüten Aytekin Tunus resmi olarak il başkanlığına aday olduğunu açıklayan ilk isim olurken Tunus’un ardından daha önce il başkanlığı adaylığı için kulislerde adı konuşulan CHP Konak eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın da adaylık için yola çıkmıştı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yıldırım görevden alındı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yıldırım görevden alındı

KARARI MERAK EDİLİYORDU

Kongrede ‘adaylık kararı’ en çok merak edilen isim ise Deniz Yücel’in milletvekilliği için il başkanlığından istifa etmesinin ardından CHP İzmir İl Başkanı olarak atanan Şenol Aslanoğlu olmuştu.

Aslanoğlu, bugüne kadar adaylık konusunda yaptığı açıklamalarda ‘net’ konuşmazken kongrede adaylığa yeşil ışık yakmıştı.

Öte yandan; il başkanı Aslanoğlu’nun adaylık konusunda kesin kararını verdiği ifade edildi. Edinilen bilgilere göre; Aslanoğlu’nun kongrede aday olacak ve adaylık kararını 1 Eylül’de İl Başkanlığı binasında düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylığını açıklayacak.

İLÇE BAŞKANLARI DESTEK VERMİŞTİ

İlçe kongrelerinin ardından; kongrelerde göreve yeni gelen ve güven tazeleyen ilçe başkanlarının, Aslanoğlu ile yaptıkları Ankara ziyareti sonrasında Aslanoğlu’na kongrede adaylık konusunda destek verdiği belirtilmişti.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: CHP’li Aslanoğlu ve başkanlardan Ankara çıkarması 

Kaynak: TENZİLE AŞÇI