Daha yeşil bir Bornova hedefiyle çalışmalarını sürdüren Bornova Belediyesi, farkındalık yaratacak özel bir etkinliğe daha imza attı. Minik öğrenciler Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün organizasyonunda zeytin fidanlarını toprakla buluşturdu. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ gelecek nesillere daha yeşil çevre bırakmamız gerektiğini ifade ederek, “Dikilen bu fidanlar çocuklarımızla birlikte büyüyecek” diye konuştu.

Ehliyet almanın maliyeti ne kadar? Ehliyet fiyatları 2023 Ehliyet almanın maliyeti ne kadar? Ehliyet fiyatları 2023

KENDİ ADLARINA ZEYTİN FİDANI DİKTİLER
Bornova Belediyesi’nin Altındağ’daki Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Yerleşkesi’nin yanında bulunan yeşil alanda zeytin fidanları toprakla buluştu. Bornova Kars Halil Atila İlkokulu Ana Sınıfı öğrencisi 60 minik düzenlenen etkinlikle kendi adlarına zeytin fidanı dikti. Küçük eller fidanlara ilk can suyunu  vermenin heyecanını da yaşadı. Öğretmenleri ve Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarının gözetiminde gerçekleşen fidan dikim töreninde keyifli saatler geçiren çocuklar, alanda bulunan parkta oyunlar oynayıp sabah kahvaltılarını yaptı.

DAHA YEŞİL BİR ÇEVRE İÇİN...
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, gelecek nesillere daha yeşil çevre bırakmamız gerektiğini ifade ederek, “Ne yazık ki doğamız hergeçen gün daha çok tahrip edilip, kirletiliyor. Bunun önüne ancak çocuklamıza çevre bilinci aşılayarak geçebiliriz. Bu noktada farkındalık yaratmak çok önemli. Biz de Bornova Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Dikilen zeytin fidanları çocuklarımızla birlikte büyüyecek” diye konuştu. HABER MERKEZİ