İçlerinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Erinç Sağkan ve baro başkanları da olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinden 718 avukat ‘Hayvanlar için Adalet’ metnine imza attı.

Metinde sokakta yaşayan hayvanlar ile ilgili ötenazi ve uyutma adı altında katliam ihtimalinin dahi tartışmaya açılmaya, Avrupa örneği verilerek hayvanları öldürmenin medeniyet kavramı ile denk gösterilmeye çalışıldığı söylendi.

yuzlerce-avukattan-hayvanlar-icin-adalet

TEK YÖNTEM KISIRLAŞTIRMA

Metinde ayrıca ana akım medya tarafından hayvan barınaklarının doğal yaşam alanları gibi gösterilmeye çalışıldığı; öldürmenin ötenazi ve uyutma olarak yumuşatılmaya çalışılmasına engel olunması gerektiği belirtildi.

Avukatlar imzaladıkları metin ile 2019 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) grubu bulunan beş siyasi partinin de altına imza attığı Meclis Araştırma Komisyonu Raporunun sonuç kısmında yer alan “Şehirlerde popülasyon kontrolünü sağlamak amacıyla uygulanması önerilen tek yöntem kısırlaştırmadır” cümlesini hatırlatarak, yıllardır görevlerini yerine getirmeyen kurumlardan hesap sorulmamasını ve hayvanların yaşam hakkını ellerinden alacak hiçbir düzenleme ile talimatı kabul etmediklerini bildirdi.

10 yıl sonra gelen adalet: İntihar denileni şüpheli bırakmayacağız! 10 yıl sonra gelen adalet: İntihar denileni şüpheli bırakmayacağız!

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sokak hayvanlarının kabusu: Jiletli ve dikenli teller!

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA