6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ilimizde yıkıcı etkilere neden olan deprem felaketinin ardından üniversiteler için online eğitim kararı alınmıştı.

İki büyük deprem sonrası online eğitim sistemine geçiş yapılmasının ardından öğrenciler, yüz yüze üniversite eğitiminin ne zaman başlayacağını merak ediyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK Mİ?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat vermesi halinde üniversitelerde Nisan'da yüz yüze eğitime geçilecek şekilde hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

‘Yeni bir Türkiye’ dediler... 15 Mayıs’ı işaret ettiler ‘Yeni bir Türkiye’ dediler... 15 Mayıs’ı işaret ettiler

Konuya ilişkin açıklama yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerle ilgili son durumu aktardı.

YÖK Başkanı Özvar, "Nisan ayında yüz yüze eğitime geçilecek şekilde çalışmalarımızı tamamladık. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat vermesi halinde önümüzdeki ay üniversitelerde yüz yüze ve hibrit eğitime geçilebilir" dedi. 

ÜNİVERSİTELER EŞLEŞTİRİLDİ

Asrın felaketi sonrası ilan edilen bölgesel Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki illerde bulunan üniversitelere, deprem dolayısıyla karşı karşıya kaldıkları sorunların çözümünde akademik ve idari görevlendirme yapılması, bilişim desteği sağlanması için belirlenen üniversiteler ile eşleştirildi. HABER MERKEZİ