Yılbaşı denildiğine akla gelen ilk görüntülerden biri, her yere adeta bir süs gibi yayılan bembeyaz kar ve rengarenk yılbaşı dekorları oluyor. Dünyanın dört bir tarafında büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlanan yılbaşında, yeni başlayacak yılın en güzel şekilde gelmesi için güzel dileklerde bulunuluyor. Pek çok insan yılbaşı kutlamaları için önceden hazırlanıyor. Nereye gitmek istediklerine karar verip, rezervasyon yaptırıyor. Türkiye’de yılbaşını kutlamak için tercih edilen popüler yerleri, haberimizin devamında sizin için listeledik.

Türkiye’de yılbaşı kutlayacaklar için 5 popüler adres

Unutulmaz bir yılbaşı geçirmek isteyen kişilerin Türkiye tercih ettiği başlıca adresleri birlikte inceleyelim.

ULUDAĞ

Uludağ, Bursa

Kış döneminin en popüler merkezlerinden biri olan Uludağ, karlarla kaplı görüntüsü ve kış sporlarının gerçekleştirildiği alanları ile gözde bir adres. Bursa’da konumlanan Uludağ, kış sezonu boyunca hem ülke içinden hem de ülke dışından çok sayıda kişiyi misafir ediyor. Bölgenin favori merkezlerinden biri olması nedeniyle yılbaşı kutlamalarına da ekstra önem verilen Uludağ’da, tüm oteller yılbaşı konseptine uygun olarak süsleniyor. Çoğu zaman özel DJ performansları ve konserlerin de yapıldığı Uludağ’da, yılbaşına özel diğer pek çok etkinlik de organize ediliyor.

KAPADOKYA

Kapadokya, Nevşehir

Yılbaşını kutlamak için gidilebilecek en güzel yerlerden biri, Kapodokya. Bölgede bulunan her otel, yılın bu çok sevilen zamanına özel programları ile ziyaretçilerini ağırlamak için titizlikle hazırlanıyor. Diğer şehirlerden farklı olarak Kapadokya’ya gelen kişilerin, karların üzerinde seyreden balonları izleme ya da bu balonların içerisinden eşsiz Kapadokya manzarasını seyretme imkanı bulunuyor.

PALANDÖKEN

Palandöken, Erzurum

Kış sporlarını sevenlerin sıklıkla ziyaret ettiği Palandöken hem bulunduğu bölgenin hem de ülkenizin en sevilen kış merkezlerinden biridir. Erzurum sınırları içerisinde yer alan Palandöken, şehir merkezine olan yakınlığı ile ulaşım açısından son derece rahatken, içerisinde yer alan tesis imkanları ile de misafirlerine aradıkları her şeyi bulma fırsatı sağlıyor. Yılbaşına özel olarak çok sayıda hazırlığın yapıldığı Palandöken’de yılın bu dönemi son derece keyifli geçiyor.

AFYON

Afyonkarahisar

Tatil cenneti Çeşme’nin 4 muhteşem köyü Tatil cenneti Çeşme’nin 4 muhteşem köyü

Yeni bir senenin olduğu kadar yılın en soğuk döneminin de başlangıcı olan yılbaşında, Afyonkarahisar içinizi ısıtmak için sizleri bekliyor. Termal otelleri ile ünlü bir şehir olan Afyonkarahisar’da, alışılmışın dışında vakit geçirebilirsiniz. Gün boyu termal suların sıcaklığında vücudunuzu dinlendirip, gece olunca da konakladığınız otelin yılbaşı için hazırladığı organizasyona katılabilirsiniz.

ANTALYA

Antalya

Yaz denince ilk akla gelen şehirlerden biri olan ve dünyanın dört bir tarafından insanın uğrak noktası olmayı başaran Antalya, yılbaşı döneminde de da pek çok milletten kişinin tercihi oluyor. Yılbaşı ruhunu kalabalık bir şekilde yaşamak isteyenler için ideal bir kent olan Antalya’da hemen her sokak yılbaşı konseptine uygun olarak süsleniyor. Çok sayıda hazırlığın da yapıldığı şehirde, yılbaşı son derece hareketli bir şekilde kutlanıyor.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yağmurlu bir günde İzmir’de gezilecek 10 yer

Kaynak: CANSU İREM AKÇAY