TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Siyasiler bakan olmalı

Yazının Giriş Tarihi: 02.04.2024 13:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 14:28

AK Parti’nin yerel seçimlerde aldığı sonuçlar masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarının müsebbibi olarak görülen A takımına bunun hesabını soracak. Kibir ve halktan uzak bir durum var ortada. Cumhurbaşkanı ne kadar mütevazi ne kadar halka yakınsa,  A takımı bir o kadar uzak. Yanlış aday seçimi, sokağın nabzını görememe ya da görmezden gelme. Bunlar ve emeklilerin durumu bu sonucu doğurdu.

Bakanlar arasında da görev affı istenecekler olacağı konuşuluyor. Bazı bakanların halktan uzak ve partililerle teması konusunda ciddi eleştiriler var. Kabine de de değişiklikler olması bekleniyor. Bir revizyon şart gibi görünüyor.

Kabine demişken, eski siyasiler, yani eski milletvekillerine bakanlık yaraşır bence. Halkta karşılığı olan, geçmişte halkla bütünleşen, insanlara dokunan siyasetçiler bakan olmalı bence. Hem siyaseti hem sokağı biliyorlar çünkü. Kendi seçim bölgelerinde insana dokunmuş, Türkiye’ye mal olmuş sevilen çok siyasetçi var. Durumlarına göre bakanlık verilebilecek,  hem seçmenin sevdiği, hem parti tabanının olumlu bakacağı siyasetçilerde bakan olarak düşünülebilir.

Eski bürokratlar da unutulmamalı. Valiler de düşünülmeli. Vali olarak görev yapmış, görev yaptığı yerde gönüllere dokunmuş çok vali var. O valiler geçmişte görev yapmış oldukları yerlere gittiklerinde kalabalık topluluk karşılar onları. Eski günlerin hatırı, insanlara dokunmuş olmaları, halkla iç içe olmuş olmaları unutulmuyor. Başım gözüm üstüne denip tekrar yüzlerce kişi havaalanından uğurluyor. Bir de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları var. Bakanlık konusunda düşünülebilecek çok isim bulunuyor Başdanışmanlar arasında. Yıllardır birçok başarıya imza atmış Başdanışmanlar niye bakan olmasın.

Gelelim AK Parti’nin üst yönetimine. Sokağı göremediler. İnsana yukarıdan bakanlar var. Halktan uzaklaşanlar var. Yanlış hesaplar var. Başarısızlık onlara fatura edilecek.

AK Parti’nin eski toplarına dönüp bir bakılırsa, nerede eski günler dedirtir insana. Cemil Çiçek, Abdulkadir Aksu, Mehmet Ali Şahin. Halkta karşılığı olan siyasetçiler. Gönüllere dokunanlardır bu siyasetçiler. Ağırlıkları vardı. Karşılıkları vardı.

Ekonomi programı iyi gidiyor. Seçimden hemen sonraki gün iki yabancı banka Türk Lirası varlıklar için pozitif değerlendirme yaptı. Goldman Sachs ve  Deutsche Bank, seçimden sonra Türk varlıkların pozitif olduklarını açıkladı. Ekonomi iyiye giderken, emekliyi de memnun edecek zam verilebilecekken, 2024 mahalli seçimlerin sonuçlarına neden olduğu düşünülen diğer durumlarda çözülür bence.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.