TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sevgiyle…

Yazının Giriş Tarihi: 13.05.2024 08:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 08:32

Her yıl mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü sevgi ve şefkatle bizleri büyüten annelerimizin günü. Bir Anneler Günü’nü daha geri bıraktık. Tek bir güne sığdırmak tabi ki olmaz ama onlara sevgimizi ve minnettarlığımızı hissettirebilmek için özel bir gün olduğunun farkına varmalıyız. 

Anneler Günü’nde bir tek kendi annemizin değil; büyükannelerimizin, öğretmenlerimizin ve hayatımızda annelik rolünü üstlenen tüm kadınların da bu gününü kutlamayı unutmayalım.

Evrenin kutsal varlıkları olan anneler bizleri büyütürken zorluklarla başa çıkarak her gün çaba sarf ettiler. İlk günden itibaren uykusuz geçen geceler, bebeğin ağlaması ona bir zarar gelmemesi için hayatından ödün vererek fiziksel yıpranmasına sebep oluyor. Hiçbir zaman bir dediğimizi iki etmeden, istek ve ihtiyaçlarımızı yüzümüzdeki tek bir gülümseme için yapmaya çalışıyorlar. Annelerimiz, kendilerini her zaman ikinci plana atarak, bizlerin mutluluğu için çaba gösteriyorlar. Annelerimizin sevgisi ve fedakarlığı ile büyüme ve gelişme sürecimizdeki yeri çok özeledir.

Annemizin yeri hayatımızdaki en özel yerdedir.. Herkesin annesi bir melektir; sever, korur ve bizim için her zaman en iyisini isterler. Onların sevgisi hayatımızın her yönünü etkileyen bir bağa sahiptir. Olaylara bakış açımızı hal ve hareketlerimizi, nerede nasıl davranmamız gerektiğini öğretiyorlar. Annelerimizi anlatmak tek başına kelimeler ile ifade edemeyiz. Etmemeliyiz. Onlar çok değerli…

Sevgisi, fedakarlığı, sabrı ve özverisi yaşamımızın en değerli hazinesidir hayatımıza yön verip şekillendirir. Her zaman yanımızda olan, bizi cesaretlendiren ve hayata dair örnek oluşturan annelerimizin yerini hiçbir şey dolduramaz. Annelerimiz iyi ki varlar. Hep var olun. 

Onların fedakarlıklarını ve sevgilerini kutlamak için bir fırsat olan Anneler Günü’nü kutlayalım. Annelerimiz, yaşamlarımızdaki en değerli varlıklarımızdır ve onlara olan minnettarlığımızı her fırsatta dile getirelim. Başta annem olmak üzere tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun. İyi ki varsın anneciğim…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.