Genel seçim sonra değişim seslerinin yükseldiği CHP’nin içindeki hareketlilik ve iç çekişmeler devam ediyor.

Seçimler sonrası kurultay kararı alan ve kongre sürecini başlatan CHP’de hafta 16 Eylül tarihinde gerçekleşecek İzmir İl Kongresi’ne sayılı günler kala, Gazeteci Barış Yarkadaş flaş Özgür Özel iddiasını gündeme getirdi.

Yarkadaş, daha önce parti genel başkanlığı için kurultayda aday olacağı ileri sürülen Özel’in yarın grup başkanlığından istifa edeceğini söyledi. Yarkadaş, Özel’in istifasından sonra İzmir İl Kongresi'ne katılacağını ifade etti.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi; “SON DAKİKA… CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün öğleden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Özel’in Kılıçdaroğlu’na genel başkan adaylığı sürecine ilişkin bilgi verdiği öğrenildi. Özel’in yarın adaylığını açıklaması ve Grup Başkanlığı’ndan istifa etmesi; cumartesi günü ise CHP İZMİR İl Kongresi’ne katılması bekleniyor.”

“GÖREV VERİRLERSE YAPARIM” DEMİŞTİ

AK Parti Manisa'da yerel ve ulusal basın ile bir arada AK Parti Manisa'da yerel ve ulusal basın ile bir arada

Genel başkanlık iddiaları gündeme geldiğinde Özel, “Bu noktada, olmam gereken yer neresiyse orada olacağım. Genel Başkan adaylığı ise Genel Başkan adaylığı. Uzlaşma ve birliktelik ise birliktelik. Kendime dair hırsım yok. Değişim konusunda cesur, kararlı ve vefalı olacağım" demişti 

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Özlale ve Taşkın arasında ‘Tanrıkulu’ atışması

Kaynak: HABER MERKEZİ