AKROPOL Termal tarafından mağdur edildiklerini iddia eden şahıslar, basın açıklaması düzenleyerek, “Toplamda Türkiye genelinde 600 bin termal mağduru bulunmaktadır” dedi

AKROPOL Termal mağdurları bir basın açıklaması yaparak, şirket yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Şirket tarafından mağdur edildiklerini iddia eden şahıslar, “Toplamda Türkiye genelinde 600 bin termal mağduru bulunmaktadır… Bahsi geçen şirket tüm mağdurlardan sözleşme bedelini tahsil etmiş fakat taahhüt edilen devre mülklerin bir kısmının inşasına dahi başlanmamıştır” dedi.

Mağdur olan şahıslar, şu sözleri öne sürdü: “2011 yılında AKROPOL Termal, başta Ankara olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde saldırgan satış yöntemini kullanarak Aksaray, Erzurum, Kayseri, Ordu, İstanbul, İzmit, Kastamonu ve Sakarya illerinde toplu olarak devre mülk satmışlardır. Bu şekilde tahminimizce 13 bin kişiyle Devre Mülk Sözleşmesi imzalanmıştır. Tanıtımlar lüks otellerde şaşalı bir şekilde aynı zamanda da saldırgan ve baskıcı biçimde yapılmıştır. İlgili şirketlerin hemen hemen tüm alıcıları / müşterileri mağdur ve şikayetçi durumdadır. Toplamda Türkiye genelinde 600 bin termal mağduru bulunmaktadır.”

İNŞASINA DAHİ BAŞLANMAMIŞ

Açıklamanın devamında ise şunlar yer alıyor: “Bizler de Ankara ili, Beypazarı İlçesinde kurulu olan AKROPOL Termal mağdurlarıyız. Bahsi geçen şirket tüm mağdurlardan sözleşme bedelini tahsil etmiş fakat taahhüt edilen devre mülklerin bir kısmının inşasına dahi başlanmamıştır. Örneğin; Beyzade Konakları. Hatta ödemesi yapılmış senetler iade edilmeyerek piyasaya tekrar sürülmüş ve mağdurlar mükerrer ödemede bulunmuşlardır. Peki, bu şirket bu güveni nasıl elde etti? Ankara Prizma Operasyonu ile bir kısım gayrimenkul danışmanlık şirketlerine karşı yargı yolu başlamış durumda. Bizler de telefon numaralarımızın ilgili gayrimenkul danışmanlık şirketleri ile paylaşıldığını düşünüyoruz.”

MÜDAHİL OLMAYA KARAR VERDİK

İnşası başlanan ve tamamlanan devre mülklerden mağdurların büyük bir çoğunluğunun hiç faydalanamadığını kaydeden şahıslar, son olarak, “Buna rağmen mağdurlardan icra baskısı altında yıldat talep edilmektedir. Peki, bu devre mülkler ne şekilde faaliyet yürütüyor? AKROPOL Termal, tesisin bir bölümünü düğün salonu olarak kiralamış veya satmış. Bir kısmını ise internet üzerinden kiralıyor. Sözleşmesini iptal eden mağdurlar var fakat AKROPOL Termal, hiçbirine ödeme yapmıyor. Şirket borca batık. Sadece mağdurlara değil kamu ve özel olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa borcu bulunmaktadır. Yaşanan tüm bu olaylar münferit olmaktan çıkmış, AKROPOL Termal’in rutin uygulaması haline gelmiştir. Hatta birkaç hafta önce aynı baskıcı, saldırgan satış yöntemi ile mağdur olan kişiye tekrar sözleşme imzalattırılmıştır. Bu kapsamda suça konu şirketlerin faaliyetlerinin de ivedilikle durdurulması gerekmektedir. Bu sebeple şirket yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunarak müdahil olmaya karar verdik. Ankara' da bulunan mağdurlar birlikte hareket edecektir” bilgisini paylaştı. HABER MERKEZİ