Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen uzman öğretmenlik sınavına başvuran adayların yüzde 99,40'ı, başöğretmenlik için başvuranların ise yüzde 99,03'ü sınava katıldı. Adaylar, elde ettikleri başarıları görmek için heyecanla sonuçları bekliyorlar. İşte, uzman öğretmenlik sonuçları açıklanacak olan tarih!

CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Uzman Öğretmenlik Sınavı, binlerce adayın katılımıyla gerçekleşti. Şimdi gözler, sınavın ardından merakla beklenen cevap anahtarlarına çevrildi. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'nın cevap anahtarları, bugün 'meb.gov.tr' adresinde yayımlanacak.

SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecektir.

'Usta-Çırak' dayanışması hızla büyüyor 'Usta-Çırak' dayanışması hızla büyüyor

UZMAN ÖĞRETMEN NE DEMEK?

Öğretmenlik kariyer basamaklarından biridir ve bu basamak, adaylık dönemi hariç 10 yılını tamamlayan öğretmenlere yöneliktir. Bu aşamada, öğretmenler Öğretmenlik Mesleği Kariyer Basamakları sınavına tabi tutulurlar. Başarılı olan ve öğretmenlik hayatında gösterdiği performansla değerlendirilen öğretmenlere uzman öğretmen kıdemi verilir. Uzman öğretmenler, 10 yıl geçtikten sonra başöğretmen unvanı için başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, yüksek lisans yapmış olan öğretmenler, sınava tabi olmadan ayrı bir değerlendirmeye tabi tutulurlar.

Kaynak: HABER MERKEZİ