Fotoğraf kağıtları, dijital fotoğrafları bir baskı haline getirerek eşsiz bir hatıraya dönüştürmek için tercih ediliyor. Hem profesyonel baskı merkezleri için hem de evinde amatör olarak fotoğraf baskısı alanlar için önemli bir ihtiyaç olan fotoğraf kağıdında aranan ilk konu elbette ki kalite. Yüksek baskı kalitesi kağıdın parlaklığı, içerdiği mat ya da parlak renk ile kendini öne çıkarıyor. Baskı makinesinden en iyi sonucu almak için fotoğraf kağıdını kaliteli seçmenin yanında, bütçe dostu ve ekonomik ürünler tercih etmek de önemli. Peki uygun fiyatlı ve kaliteli fotoğraf kağıdı için ne yapmalı?

Ramazan yarın başlıyor Ramazan yarın başlıyor

Fotoğraf Kağıdının Ebatı ve Kartuş Türü Uyumluluğuna Dikkat Edin

Dijital baskı makinelerinde en yüksek kalitede fotoğraf çıktısı almak için, fotoğraf kağıdının özellikleri çok önemli. Bunların en başında da boyut ilk sırada geliyor denebilir. Fotoğraf kağıdı boyutu A3, A4, A5 ve A6 gibi farklı seçeneklere sahip. Küçük bir fotoğraf baskısı almak isteyenler içinse 10*15 fotoğraf kağıtları da tercih edilebilir. Her bir fotoğraf kağıdı ebatı farklı ihtiyaca yönelik üretiliyor, örneğin A6 fotoğraf kağıdı evlerde çerçeveletilerek baş köşede yer alması istenen özel kareler için kullanılabilen bir model.

Fotoğraf Kağıdı Ağırlığı Ne Olmalı? Fotoğraf Kağıdı Türleri Neler?

Fotoğraf kağıdında ölçü dışında diğer bir faktör de ağırlık. Yazıcı için fotoğraf kağıdı ihtiyacını karşılarken fotoğraf kağıdının ağırlığına dikkat ederek iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Fotoğraf kağıdı ağırlıkları genel olarak 140 ile 650 gram arasında değişebilir. Fotoğraf kağıdı ölçüleri ile birlikte ağırlığa da dikkat etmek, iyi bir sonuç almak adına önemli.

Buna ek olarak fotoğraf kağıdı türleri de, ortaya çıkan baskı sonucunu belirleyen bir faktör. Fotoğraf kağıdında parlak ya da mat bir görünüm tercih edilen modele göre değişebilir. Fotoğraf kağıdı türleri temel olarak rulo ve yaprak fotoğraf kağıdı gibi iki seçeneğe ayrılıyor. Epson, Canon, Brother ve HP gibi markaların makineleri ile uyumlu fotoğraf kağıdı modellerinde baskı kalitesini belirleyen faktörler içine satin ve lustre gibi türler yer alır. Parlak fotoğraf kağıtları da tercih edilen çeşitler içindedir. Bitmeyen kartuş ve mürekkep gibi ürünlerle birlikte kullanılabilen fotoğraf kağıdında ucuz ürünleri kalite güvencesiyle almak için Sarfet’i tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Fotoğraf Kağıtları Sarfet Online Mağazasında

Dijital baskı sektöründe uzun yıllardır hem profesyonel merkezlerin hem de evlerinde amatör baskı alanların tercihi olan Sarfet, fotoğraf kağıtları modelleri satın almayı düşünenler için ilk sırada geliyor. Epson, Canon, HP, Ricoh ve Brother’ın yanı sıra Lexmark ve Fujifilm gibi markaların ürünlerine de yer veren Sarfet, online alışveriş özel fiyatlarla fotoğraf kağıdında en uygun fiyatlı seçenekleri keşfedebileceğiniz adres olarak öne çıkıyor.