OEDAŞ elektrik kesintisi listesi! Uşak'ta elektrik ne zaman gelecek? 1 Ekim 2023 Pazar günü Uşak'ın farklı ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacak. 1 Ekim 2023 Pazar günü Uşak'ın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Uşak elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Uşak elektrik kesintisi ve detayları…

Elektrik kesintisi yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar Uşak'ta elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Uşak elektrik kesintisi ve OEDAŞ elektrik kesintisi listesi araştırmaları yapıyor. OEDAŞ Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamaya göre 1 Ekim 2023 Pazar günü Uşak'ın bazı ilçelerinde farklı sürelerde elektrik kesintileri yaşanacak. İşte Uşak'ta elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler ve Uşak'ta elektrik kesintisi yaşanacak mahalleler. Uşak'ta hangi ilçelerde elektrik kesilecek, Uşak'a elektrik ne zaman gelecek? İşte detaylar haberimizde!

Merkez Uşak’ta elektrik kesintisi

10:00 – 16:00

KAYAĞIL KAYAĞIL MÜCAVİR :, DERE MAHALLESİ KÖY SOKAĞI, KAYAĞIL KÖY MERKEZİ KÖY SOKAĞI MERKEZ KARAAĞAÇ KÖYÜ :, 1.KIRDİNLİ SOKAK, 3.KIRDİNLİ SOKAK, 4.KIRDİNLİ SOKAK, 5.KIRDİNLİ SOKAK, 6.KIRDİNLİ SOKAK, 7.KIRDİNLİ SOKAK, ATATÜRK BULVARI SOKAK, DEĞİRMENDERE CADDE, KARAAĞAÇ KÖYÜ SOKAK, UŞAK ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS Bölgesi KÜME EVLER KAYAĞIL KARABOL :, KARABOL KÖY SOKAĞI KAYAĞIL DERE :, DERE KÖY SOKAĞI KAYAĞIL KÖYÜN KENDİSİ :, 2082 SOKAK, KAYAĞIL KÖY SOKAĞI, MERKEZ KÖY SOKAĞI 01.10.2023 14/22 DEN KARAAĞAÇ KAYAĞIL ÇIKIŞI.

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDİR?

Elektrik kesintisİ nedenlerinden biri olan elektrik arızası, elektriğin son tüketiciye ulaşmasını sağlayan iletim hatlarında olabileceği gibi, evlerin, dükkanların veya işletme alanlarının elektrik tesisatında meydana gelebilir. Tüketicilerin elektrik arızasının planlı olup olmadığını bilmesi hazırlıklı olması açısından önemlidir.

Uşak’ta motosiklet kazası: 1 yaralı Uşak’ta motosiklet kazası: 1 yaralı

ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDEN OLUR?

Elektrik kesintileri genellikle planlı yapılır. Ancak bazen elektrik kesintileri çalışma ve arıza sebebiyle de gerçekleşebilir. Elektrik kesintileri ilinizin bağlı bulunduğu elektrik şirketi tarafından duyurulur. Ancak bir duyuru yapılmadıysa ilinizin bağlı olduğu elektrik şirketini, arayıp kesintinin nedenini sorabilirsiniz.

ELEKTRİK KESİLİNCE NE YAPILIR?

Elektrik kesintileri planlı olduğu ve çoğunlukla önceden bilindiği için önlem almak hayatınızın kolaylaşması açısından faydalı olacaktır. Elektrik kesildiğinde evde ve iş yerlerinde elektrikle kullanılan aletler konusunda dikkatli olmak, kontrol etmek gerekir. Özellikle elektrikle devamlılığını sağlayan büyük iş yerleri, fabrika ve atölyelerde ise ekstra güç tarzında daha farklı bir çözüm üretmek önemli olacaktır.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR - Elektrik zammı ne zaman başlıyor?

Kaynak: RABİA AYKUT