Nisan ayı otizm farkındalık etkinlikleri kapsanında Urla Yılay Hakan Çeken Meslek Lisesi, aralarında milli bisikletçilerinde olduğu Urla Bisiklet Birliği ile 'Bisiklete Binme Şenliği' düzenledi. Sporcular otizmli öğrencilerle böyle bir etkinlikte buluşmaktan mutluluk duyduklarını söylediler.

İtiraz edilmişti: ‘Büyük dönüşüm’ planları yine askıda İtiraz edilmişti: ‘Büyük dönüşüm’ planları yine askıda

Otizmin bir hastalık olmadığını, bir farklılık olduğunu ifade eden Urla bisiklet birliği sporcuları, "Bisiklet Birliği olarak otizmin yanındayız ve farkındayız. Sadece farkındalık ayında değil, her zaman  otizmli öğrencilerle ortak etkinliklerde buluşmayı istiyoruz. Otizmli bireyler fırsat eşitliği sunulduğu takdirde bir çok şeyi başarabilirler" diyerek  otizmli bireylerin yaşamın her alanında olması gerektiğine dikkat çektiler. Yılay Hakan Çeken özel eğitim sınıfının ev sahipliği yaptığı etkinliğe, Urla 80. Yıl Gazi Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri de konuk oldular.

Yılay Hakan Çeken Meslek Lisesi Müd.Yrd. Sema Özcan eğitimin, otizmli öğrenciler için önemine  dikkat çekerek; “Okulumuzda özel eğitim sınıfımız mevcut ve aynı zamanda kaynaştırma öğrencilerimizde var. Özel eğitim sınıfı öğrencilerimiz bisiklete binmeyi çok seviyor, bundan yola çıkarak  otizme dikkat çekmek ve fartındalık oluşturmak için bu yıl  Bisiklet Binme Şenliği'ni düzenledik. Urla Bisikletçiler Birliği sporcularının bugün otizmli öğrencilerimizle birlikte pedal çeviriyor olması bizi çok mutlu etti" dedi. HABER MERKEZİ