İzleyicilerinin yüzünü gülümseteni yeri geldiğinde kahkahalar atmasını sağlayan isimler, yıllar geçse de hafızalarda kalmayı başarıyor. Güldürürken düşündürmeyi başaran ve bu sayede hem eğlendiren hem de zihni çalıştıran komedi sanatında, ülkemiz oldukça başarılı isimleri bünyesinde barındırıyor. Gerek geçmiş dönemlerde gerek de günümüzde çok sayıda komedyenin yaptığı işleri izlemek mümkün. Dünden bugüne Türkiye’nin yüzünü güldüren 5 ünlü komedyeni, haberimizin devamında sizin için listeledik.

Gülümsemenin adresi olan 5 komedyen

İsimleri saymakla bitmeyecek son derece kıymetli komedi oyuncuları, yazarları ve bunlar gibi birçok kişiyi, ülkemizde bulmak mümkün. Televizyona, sinemaya ve sahne sanatlarına birçok eser kazandırmış ve canlandırdıkları karakterler ile adından söz ettirmeyi başarmış isimlerden 5 tanesini birlikte inceleyelim.

Tarihte bugün ne oldu? 30 Kasım Tarihte bugün ne oldu? 30 Kasım

KEMAL SUNAL

Kemal Sunal

Tam adı Ali Kemal Sunal olan ve milyonlarca kişinin bitmeyen bir sevgi ile andığı Kemal Sunal, Yeşilçam döneminin en efsane oyuncularından biridir. Yer aldığı tüm filmlerde, en hüzünlü anlarda dahi seyircisinin yüzünü güldürmeyi başaran usta isim, Türk komedisinin mihenk taşlarından biridir. 200 yılında kaybettiğimiz usta isim yalnızca kendi döneminde değil, günümüz Türkiye’sinde de büyük bir saygıyla hatırlanır.

ferhansensoy_ilkses

Ferhan Şensoy

Türk tiyatrosu, sineması ve televizyonuna son derece nitelikli işler yapan Ferhan Şensoy hem güldüren hem de bu esnada birçok şeyi düşündürmeyi başaran usta bir sanatçıdır. 2021 yılında kaybettiğimiz Şensoy, ölümüne kadar geçen sürede aktif olarak çalışmalarını sürdürmeye devam etmiştir. Kendisiyle özdeşleşen Ferhangi Şeyler isimli tiyatro oyununu uzun yıllar sahneleyen Ferhan Şensoy, geride çok sayıda önemli eser bırakmıştır.

cemyilmazkomedyen_ilkses

Cem Yılmaz

1973 İstanbul doğumlu olan Cem Yılmaz, gülmek denince ilk akla gelen isimler arasında yer alıyor. Gerek stand-up şovları gerek filmleri gerek de çektiği dizileri ile çok geniş bir kitle tarafından takip edilen Yılmaz, keyifli vakit geçirmek isteyenlerin başvurduğu isimlerden biri olarak kendini gösteriyor.

atademirerkomedyen_ilkses

Ata Demirer

Sempatik tavırları, taklit yeteneği, stand-up gösterileri ve yer aldığı projeler ile milyonlarca insanın yüzünü güldüren isimlerden biri olan Ata Demirer, uzun yıllardır aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Milyonlarca kişinin büyük bir beğeniyle takip ettiği ünlü isim, sevilen işlere imza atmaya devam ediyor.

atademirerkomedyen_ilkses

Gülse Birsel

On parmağında on marifet isimlerden biri olan Gülse Birsel, Türk komedisinin en başarılı kadın sanatçıları arasında yer alıyor. Ortaya koyduğu pek çok iş ile büyük bir başarı kazanan usta ismin en sevilen çalışmalarının başında Avrupa Yakası isimli dizi yer alıyor.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Engin Günaydın kimdir? Engin Günaydın’ın oynadığı dizi ve filmler

Kaynak: CANSU İREM AKÇAY