Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri B Grubu’nda mücadele eden Filenin Sultanları, Porto Riko, Bulgaristan ve Peru'yu yenerek 3'te 3 yaptı. Kadın voleybol takımımız dördüncü maçında Arjantin ile karşılaşacak. Türkiye-Arjantin maçı 20 Eylül Çarşamba günü TSİ 07.00'da başlayacak mücadele TRT Spor ekranlarında yayınlacak. Tüm Türkiye'nin yine tek yürek ve tek kalp olduğu maçlar büyük heyecana sahne oluyor. Çocuk, genç, yaşlı herkesin takip ettiği Türkiye-Arjantin maçını voleybolseverler merakla bekliyor.

İrfan Can Kahveci: Kazanmak ve daha fazlasını yapmak istiyoruz İrfan Can Kahveci: Kazanmak ve daha fazlasını yapmak istiyoruz

Dünyanın bir numarası olan Filenin Sultanları, Milletler Ligi'nde şampiyon olduktan sonra tarihi başarıya imza atarak Avrupa Şampiyonu oldu. Kadın voleybol takımımız elde ettiği başarılarla ülkemizin büyük gururu olmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında göğsümüzü kabartmaya devam eden Filenin Sultanları rakiplerini tek tek mağlup ediyor.

Filenin Sultanları Olimpiyat Elemeleri'nde rakiplerini mağlup ederek namağlup bir şekilde şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. Son üç maçta performansıyla yine öne çıkan Vargas ve Ebrar rüzgar gibi esiyor. Rakiplerin korkulu rüyası olan Filenin Sultanları 18 maçtan beri yenilmiyor. Üst üste turnuvalara çıkan milli takımımız fiziksel olarak biraz yıpransa da yine enerjisi ve muhteşem oyunuyla göz kamaştırıyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın elemelerdeki kadrosu şu şekilde:

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör Çaprazı: Melissa Vargas

Smaçörler: Hande Baladın, İlkin Aydın, Ebrar Karakurt, Derya Cebecioğlu

Orta Oyuncular: Eda Erdem, Zehra Güneş, Kübra Akman, Aslı Kalaç

Liberolar: Gizem Örge, Simge Aköz, Ayça Aykaç

MAÇ PROGRAMI:

20 Eylül Çarşamba

07.00 Türkiye  – Arjantin / TRT SPOR

22 Eylül Cuma

10.00 Türkiye  – Brezilya / TRT SPOR

23 Eylül Cumartesi

13.30 Türkiye  – Japonya / TRT SPOR

24 Eylül Pazar

10.00 Türkiye  – Belçika / TRT SPOR

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR