AK Parti İl Başkanı Sürekli, Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in katıldığı Teke Tek’in bir bölümünde İktisat Kongresi konuşulurken İzmirlilerden gelen mesajlar sonrası yaptığı çıkış nedeniyle programın hazırlayıcısı ve sunucusu Fatih Altaylı’ya tepki gösterdi

AHMET TOPRAK

Süleyman Demirel Üniversitesi sözleşmeli Canlı Model alacak Süleyman Demirel Üniversitesi sözleşmeli Canlı Model alacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek programına konuk oldu. Programın hazırlayıcısı ve sunucusu Fatih Altaylı, yayının bir bölümünde İktisat Kongresi ana gündemiyle gerçekleşen buluşmada İzmirlilerden gelen kent sorunları mesajları hakkında, “Şunu yaptı, bunu yaptı bırakın. Biz iktisat kongresi konuşuyoruz. Toplumsal barıştan bahsediyoruz. Bu kavramlar bugün sizin için yabancı kavramlar olabilir ama bu kavramları unutursanız memleket elden gider. O yüzden bunun ortak geleceğinin ne kadar önemli olduğunu kafanızın bir kenarına yazın, yazmıyorsanız da başka kanala geçin. Benim kafamı ütülemeyin” ifadelerini kullandı.

KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR!

Altaylı’nın bu çıkışına AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den sert tepki geldi. Sürekli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İzmirliler bu toprakları her şartta canı pahasına savunmuş ve hürriyetine sahip çıkmıştır. Belediye ile ilgili yaşadığı sorunları dile getiren İzmirli kardeşlerimize böyle bir üslup kullanmak, hakaret etmek kimsenin haddine değildir. Bir şehrin belediye başkanı da hemşehrilerine hakaret edilirken suspus oturamaz! İzmir demokrasinin şehriyse elbette soracak, sorgulayacaktır. Elbette derdini, tasasını dile getirecektir. İzmirlilerin bu hürriyet anlayışı tarih boyu değişmemiştir, değişmeyecektir” mesajlarını verdi.