İzmir’de çeşitli dernek, federasyon ve konfederasyonlarda görev alan Beşir Tunç öncülüğünde 100’den fazla STK Tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde bir araya geldi. STK başkanları, geniş kapsamlı bir federasyon kurmaya karar verdi.

Bir süredir dernek başkanları ve kanaat önderleri ile görüşmeler yapan STK gönüllüsü Beşir Tunç, geçtiğimiz günlerde STK’lere yaptığı çağrı kapsamında dernek ve federasyon başkanları ile kanaat önderlerini buluşturdu. 100’den fazla STK Tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde bir araya geldi. Tunç, her zaman İzmir’in hayrına olan faaliyetlerin içinde olduğunun altını çizerek, “Bugün burada bulunmamızın amacı da STK’lere adeta genel merkez olabilecek bir federasyon oluşumunu ilan etmek. Tabii siz değerli dostlarımın fikirleri çok değerli. Burada hep beraber bir şeyler yapmak için bir arada olduğumuza inancım tam. Kendimle ilgili bir konunun altını çizmek isterim. On yıldan fazladır STK’lerde görev alırım ve bunu hiçbir zaman siyasette yer edinmek için istemedim. Şimdi de tekrar ediyorum hiçbir şekilde siyasette yer almayacağım.  Benim tek amacım kentimiz adına birlik beraberliği sağlamak ve İzmir için güzel projelerin içinde yer almak” dedi.

İKİ ÖNEMLİ SEÇİM VAR

Evcil hayvanlarda mikroçip süresi daralıyor Evcil hayvanlarda mikroçip süresi daralıyor

2023 ve 2024 yılının iki önemli seçime sahne olacağının altını çizen Tunç, “2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yılı ve biz Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında bizleri yönetecek milletvekillerini seçeceğiz. 2024’te de yeni yüzyılın belediye başkanları için sandık başında olacağız. Dolayısıyla bizlere düşen hangi siyasi partide olursa olsun İzmir’i layıkıyla temsil edecek kişilerin belirlenmesine katkı sunmaktır. Burada STK alanında çok deneyimli arkadaşlarım ağabeylerim var. İnanıyorum ki bugün burada çok güzel fikirler tartışacağız” diye konuştu.

Toplantının devamında söz alan STK temsilcileri Beşir Tunç’un başlattığı oluşuma tam destek verdi. Federasyonun kuruluş çalışmaları için toplantıların sürmesi kararı alındı. HABER MERKEZİ