TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İZVAK Tarih Kurulu toplandı

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı Tarih Kurulu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarih Kurulu Koordinatörü Bedri Cumhur Doğu başkanlığında toplandı. Detaylar haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 13:50
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 13:50
Kaynak: HÜSEYİN DEMİR
İZVAK Tarih Kurulu toplandı

İzmir'deki spor kulüplerinin şanlı tarihlerini, kentin, cumhuriyetin ve ülkemizin tarihine ışık tutan araştırma ve çalışmalara önem veren İZVAK Tarih Kurulu'nun üyeleri bir araya geldi. Yapılacak olan çalışmaları; yazılı ve görsel olarak kayıt altına almak, gelecek kuşaklara aktarmayı en önemli misyonlarından biri olarak gören Tarih Kurulu'nun Koordinatörü Bedri Cumhur Doğu, İzmir spor tarihine dair önemli çalışmaların olacağını belirtti. İZVAK Başkanı Ali Erten ve Tarih Kurulu üyeleri fikir alışverişinde bulundu.

İLK ADIMI ATTIK

Kentin belleğinde sporun önemli yer edindiğini belirten İZVAK Tarih Kurulu Koordinatörü Bedri Cumhur Doğu, "İzmir kent tarihinin önemli bir parçası olan spor tarihimize yeni bir sayfa açtık... İzmir kulüplerinin tarihine yönelik çalışmalarımın yanında, İzmir’in tüm kulüplerinin şanlı tarihlerine yönelik yapacağımız çalışmalar için ilk adımı attık. Değerli büyüklerimizle oluşturduğumuz Tarih Kurulu ile kentimiz tarihini ulusal çapta kalkındırmak ve bilinmeyenleri aktarmak üzere yola çıktık. Maksadımız; çocuklarımızın, gençlerimizin Güzel İzmir’imizin takımlarını tutması, tarihine sahip çıkması, sportif başarıdan ziyade kent kültürümüzün bir parçası olan kulüplerimizi şanlı tarihleriyle nesillerden nesillere aktarmak olacak" diye konuştu.

SPOR TARİHİNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

İzmir'in spor tarihi konusunda çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan İZVAK Tarih Kurulu Koordinatörü Bedri Cumhur Doğu, "Özellikle yeni tanıdığım ve tanımaktan dolayı onur duyduğum Ali Erten ağabeyime, başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bir de şunu özellikle dile getirmek istiyorum.İZVAK Yönetim Kuruluna ve değerli Ali ağabeyimize biz gençlere bu kıymetli fırsatı yarattığı için özellikle tekrar teşekkür ediyorum. Güzel İzmirimizin spor tarihi konusunda çalışmalarımız devam edecek. İzmir’in renkleriyle gurur duyacağı şanlı tarihleri herkese anlatacağı" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.