TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmirli hakem Baran Eraslan'a TFF'den soruşturma!

İzmir bölgesi 1. Lig yardımcı hakemlerinden A klasmanı Baran Eraslan, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile hakemliği bırakma kararı almıştı. Peki, İzmirli hakem Baran Eraslan hakemliği neden bıraktı? Baras Eraskan'a TFF neden soruştuma açtı? Detaylar haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 16:02
Kaynak: HÜSEYİN DEMİR
İzmirli hakem Baran Eraslan'a TFF'den soruşturma!

Trendyol 1. Lig'de Ümraniyespor – Bodrum FK maçından önce hakem İzmirli Baran Eraslan olarak belirlenmişti. Dijital atama ile maçta görevlendirilen Baran Eraslan, kariyerini sonlandırdığını duyurdu. TFF ise hakem değişikliğinin olduğunu duyurduğu açıklamada Baran Eraslan'ın sakatlandığını açıklamıştı. Bu olaylar futbol camiasında bazı tartışmalara neden oldu. Kafa karışıklığı devam ederken henüz kamuoyu aydınlatılmadı.

KARİYERİNE SON VERDİ

İddialara göre hakem Baran Eraslan, Merkez Hakem Kurulu tarafından mobbing'e uğradığına dair bilgiler var. TFF ise Eraslan için soruşturma başlattı. İzmir bölgesi 1. Lig yardımcı hakemlerinden A klasmanı hakem Baran Eraslan‘ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımla ilgili TFF'den bir açıklama geldi. 2000'li yıllarda futbol hakemliğine başlayan Baran Eraslan, hakemlik kariyerine son verdi.

Hakem Baran Eraslan'ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklama:

2000 yılında başlamış hakemlik hayatıma bugün itibarıyla nokta koymuş bulunmaktayım. Üzerimde hakkı büyük olan başta ailem olmak üzere tüm hocalarıma, dostlarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hak, hukuk bilmeyen adaletten yoksun büyüklerime de ayrıca teşekkür ediyorum.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun açıklaması şu şekilde:

Trendyol 1. Lig 21. haftasında dijital atama ile yapılan görevlendirmelerde Ümraniyespor - Bodrumspor FK maçında, ilgili kişi yardımcı hakem olarak görevlendirilmiş ve bu durum kendisine 1 Şubat 2024 tarihinde tebliğ edilmiş ancak, adı geçen yardımcı hakem, 2 Şubat 2024 tarihinde sağlık sorunu nedeniyle (sakatlık) maça gidemeyeceğini belirtmiş ve raporunu iletmiştir. Bu mazereti ve belgesi dikkate alınarak ilgilinin görevi iptal edilmiş ve dijital atama sistemi üzerinden bir başka yardımcı hakem görevlendirilmiştir. İlgili kişinin sosyal medya paylaşımı ile ilgili olarak hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. Merkez Hakem Kurulu

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.