TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Göztepe ile İzmir Türk Koleji arasında “Akademi İş Birliği”

Göztepe Spor Kulübü’nün Basketbol Şubesi ile İzmir Türk Koleji arasında “Akademi İş Birliği” lansmanı gerçekleşti. Okul ve kulüp iş birliğiyle basketbolcuların hem sportif hem de akademik başarıları güçlendirilmesi hedefleniyor

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 12:15
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 12:15
Kaynak: HÜSEYİN DEMİR
Göztepe ile İzmir Türk Koleji arasında “Akademi İş Birliği”

Göztepe Spor Kulübü’nün Basketbol Şubesi ile İzmir Türk Koleji arasında Gürsel Aksel Stadyumunda “Akademi İş Birliği” Lansmanında basın toplantısı düzenlendi. Önümüzdeki sezon a takım ile TB2L’de mücadele edecek olan sarı kırmızılılar altyapı çalışmalarına da önem veriyor. Basketbol altyapıda her yaş kategorisinde müsabakalara katılım gösteren Göz-Göz, sporcularının akademik başarılarını da geliştirmeyi hedefliyor. Gerçekleşen akademi iş birliği lasmanına; Göztepe Spor Kulübü’nün Onursal Başkanı Mehmet Sepil, Göztepe Spor Kulübü Basketbol Şube Başkanı Atakan Atalar, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi katılım gösterdi. Atakan Atalar, sporcuların hem akademik hem de sportif başarılarına önem verdiklerini vurguladı.

MİLLİ TAKIMLARA SPORCU YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Milli takımlara oyuncu göndermek istediklerini belirten Göztepe Spor Kulübü’nün Onursal Başkanı Mehmet Sepil,” Bugün çok güzel bir gün… Lansman için bir araya geldik. Bu projelere çok önem veriyoruz. Hedefimiz öncelikle çocuklara ulaşmak ve onları her zaman ileriye götürmek istiyoruz. Milli takımlara sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocuğun spor yapmasında eğitimin önemli rol ve görevi var. İzmir’in en eski ve en köklü okulu İTK ile ortak çalışmaya imza attık. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMAYI HEDEFLİYORUZ

“Şehrimin Devleri” projesi ile Türkiye’ye örnek olmak istediklerini vurgulayan Göztepe Spor Kulübü Basketbol Şube Başkanı Atakan Atalar, “Göztepe Spor Kulübü olarak basketbol, yelken, cimnastik ve diğer branşlarımız ile spor kulübüyüz… Her spor branşında kendi öz kaynaklarımızı oluşturmak istiyoruz. Basketbol a takımımızı yapılandırarak TB2L’de sahaya çıkacağız. En önemli özelliğimiz her zaman altyapıdır. Sporcu, veli ve antrenör uyumunu sağlayacağız. Bu projede “Şehrimin Devleri” projesi ile yola çıktık. Göztepe Spor Kulübü, İzmir’in ve Türkiye’nin en büyük kulübüdür. Sporcu taramalarını yaptıktan sonra sporcularımızın hem akademik hem sportif başarılarında destek sunacağız. Hedefimiz üç yıl sonra Göztepe’deki çocuklarımızı Avrupa’ya ve Amerika’ya transfer olmalarını sağlamak istiyoruz. Uzun vadeli proje ile Türkiye’ye örnek olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

GURUR KAYNAĞI

Gerçekleşen projede yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden İzmir Türk Koleji İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Tatış,” Göztepe, bizim için her zaman çok önemlidir. Spora önem vererek tüm Türkiye’de gelişmesini temenni ediyoruz. Bizim için bu işin parçası olmak büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Biz inanıyoruz ki hepimizin gurur duyacağı bir proje olacaktır. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İZMİR’İMİZ İÇİN HAYIRLISI OLSUN

Gerçekleşen projeyi sonuna kadar desteklediklerini belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Göztepe’nin şampiyonluğunu tebrik ediyorum. Spor herkes içindir ilkesine inanıyoruz. Herkes için sporun derdindeyiz. Dünyanın en iyi eğitim kurumlarına baktığımızda hem sportif başarı hem de akademik başarıyı sağlıyorlar. Spor, çocuğun kendisi ve toplumla daha bütünleşik olmasına katkı sağlıyor. Çocukların çok daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Özellikle dezavantajlı yerlerde çocuklara ulaşarak ulusal ve uluslararası alanlarda Türk bayrağını dalgalandıracak sporcuların çıkmasını istiyoruz. Bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Basketbol ilgili yapılan bu çalışmayı çok önemsiyorum. İzmir’imiz ve Türkiye’miz için hayırlısı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.