TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zeki Müren’li gönderme: Buğra Gökce İzmir için yola çıktı!

Mart 2024 yerel seçiminde CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı bilinmezliğini hala korurken parti kulislerinde adaylık için adı geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, görevinden istifa ederek İzmir için yola çıktı. Gökce, aday adaylığını sosyal medya hesabından yaptığı Zeki Müren göndermeli paylaşımla duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 13:03
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Zeki Müren’li gönderme: Buğra Gökce İzmir için yola çıktı!

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için aday adaylığı hareketliliği devam ederken adaylık noktasında en çok merak edilen illerden olan İzmir Büyükşehir Belediyesi için flaş bir açıklama geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in aday olup olmayacağı bilinmezliğini hala korurken daha önce parti kulislerinde büyükşehir adaylığı için ismi geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce resmi olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa süreci bugün sona eriyor. Kamuda görev yapan isimlerin bugün saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmesi gerekirken Gökce, bugün istifasını sunarak görevinden ayrıldı.

Gökce’nin hafta başında İzmir’e giderek CHP İl Başkanlığı’na adaylık dosyasını sunması bekleniyor.

ELBET BİR GÜN BULUŞACAĞIZ

Gökce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Dünyanın en köklü siyasi partilerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi bir çift mavi gözün sonsuzluğunda yol almaktır.

81 il 922 ilçede bu yolun her sokağı bir “baba evine” çıkar. Bu evin kapısını açan, ocağını tüttüren, ışığını bir gün olsun kapatmayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin her üyesine cumhuriyetin yetiştirdiği bir yurttaş olarak minnet borçluyum.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında CHP’nin ilk Genel Başkanı olan Sn. Özgür Özel liderliğinde «yüzyılın değişimi» ve «iktidar» hedefine katkı sunmak, bu büyük yolculuğun bir neferi olmak için görevimden istifa ediyorum.

Cumhuriyetin mirası Çankaya ve ailemin evi, kalbimin mücevheri İzmir’den sonra iki kıtanın birleştiği benzersiz İstanbul’da, 16 milyon insanımıza 16 ay hizmet etme fırsatı veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’na,

İstanbul’a ilk geldiğim günden bugüne kadar benzerine az rastlanan bir çalışkanlık, fedakârlık, heyecan ve enerjiyle her şey güzel olsun diye gecesini gündüzüne katan tüm çalışma arkadaşlarıma,

Bu süreçte bizlere yorumlarıyla, önerileriyle her zaman güç veren İstanbullulara ve sizlere kalpten teşekkür ederim.

Şimdi zaman yeni bir yolculuğa başlama zamanı!

İzmir’den İstanbul’a giderken kulaklarımda Zeki Müren’in benzersiz sesiyle söylediği bir şarkının iki cümlesi vardı: “Elbet bir gün buluşacağız. Bu böyle yarım kalmayacak.”

30 yıllık bürokrasi, yerel yönetimler ve halkımıza hizmet yolculuğuma bir istifa dilekçesi ile son verirken, yeni bir yolculuğa da ilk adımlarımı atıyorum.

- Tarihi neredeyse medeniyet tarihi ile başlayan; işgali ile Kurtuluş Savaşı’nı başlatan, kurtuluşuyla Kurtuluş Savaşı’nı bitiren güzel İzmir’imizin, tarihi, kültürel, ekolojik varlıklarını koruyarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılında hak ettiği konuma erişmesini sağlamak,

- 30 yıla yaklaşan yerel yönetim tecrübemle katılımcılık, şeffaflık, sosyal adalet ilkeleri çerçevesinde 21'inci yüzyılın bizlere sunduğu fırsatları kullanarak, İzmir’imizin Akdeniz- Ege bölgesinin merkez üssü, Türkiye'nin parlayan yıldızı haline gelmesi için çalışmak,

- Bilhassa kimsesizlerin kimsesi, tüm dezavantajlı grupların yanındaki şefkat eli olan sosyal belediyecilik anlayışını kökleştirmek,

- Kaybedecek tek bir saniyemizin olmadığını bilerek, İzmirlilerin yüzü gülsün, İzmir daha güzel olsun diye durmadan, dinlenmeden çalışan dinamik bir İzmir Büyükşehir Belediyesi için,

Yol arkadaşlarım, dostlarım, sevgili İzmirlilerle birlikte yeni bir yola çıkıyoruz.

Güneş ufuktan şimdi doğar,

Yürüyelim arkadaşlar!”

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sürecin sonuna gelindi: AK Parti İzmir’de aday adayları ‘Z Raporu’

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.