TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi: Sırada Büyükşehir mi var?

Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a belediye borçları ile ilgili soru yöneltti.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2024 16:09
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2024 16:09
Kaynak: BÜLTEN
Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi: Sırada Büyükşehir mi var?

Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a belediye borçları ile ilgili soru yöneltti. Karşıyaka Belediyesi’nin borçlarından kurtulmak için daha önce ihale ile TOKİ’den satın aldığı araziyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sattığını dile getiren Birgüvi, “Kendi yaptığı borçları temizlemek için Büyükşehir Belediyesi kaynaklarını kullanmayı kendisine hak gören Cemil Tugay’a aşağıdaki soruları sormayı bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum” dedi.

İşte Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi’nin yayınladığı açıklama:

“Son günlerde medyada da sıklıkla yer bulduğu gibi Karşıyaka Belediyesi borçlarından kurtulmak için daha önce ihale ile TOKİ’den satın aldığı araziyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne satıyor. Ancak işin enteresan tarafı bu borçların müsebbibi olan Cemil Tugay şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturuyor. Yani kendi yaptığı borçları temizlemek için Büyükşehir Belediyesi kaynaklarını kullanmayı kendisine hak gören Cemil Tugay... Ben de sizlerin huzurunda Cemil Tugay’a aşağıdaki soruları sormayı bir vatandaşlık görevi olarak görüyor ve cevaplarını takdirinize sunuyorum.

Sayın Cemil Tugay:

1. Karşıyaka Belediyesi’ni ne kadar borç ile bıraktınız? Ortalarda dolaşan 3 milyar TL borç rakamları doğru mu? Bu fahiş ve kabul edilemez rakamlar doğru ise bu borçların detaylarını İzmirliler ile paylaşmayacak mısınız?

2. İzmir Büyükşehir Belediyesi, borç içinde bıraktığınız Karşıyaka Belediyesi’nin borçlarını temizleyecek kadar zengin mi? İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin borcu yok mu? Kaynakları bu kadar bol mu? Daha da açık sormak gerekirse Karşıyaka Belediye Başkanlığınız döneminde kaynakları bu kadar hoyratça tüketmişken şimdi sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne mi geldi?

3. Bizlerin değil kendi partinizin genel başkan yardımcısının iddialarına göre Karşıyaka Belediyesi’nin 32.104.140 TL değerindeki arazisini 20.000.000 TL’ye Cengiz İnşaat’a satarak belediyeyi yaklaşık 12 milyon TL zarara uğratmışken bu satışta Karşıyaka ya da Büyükşehir Belediyelerinin kamu zararı oluşacak mı? Oluşacaksa ne kadar zarar hedefliyorsunuz?

4. Henüz birkaç gün önce sizden önceki belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, katıldığı bir televizyon programında Karşıyaka Belediyesi’ni “yatırım borçları dışında borçsuz bıraktım” demişken, siz başkanlığınızda sebep olduğunuz bu zarar için acemiliğime denk geldi ifadelerini kullandınız. Peki tabiri caizse çıraklık döneminizde bunu yaptıysanız kalfalık ve ustalık dönemi eserleri olarak ne kadar zarar hedefliyorsunuz?”

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.