TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vatan Partisi Öncü Kadınları, haksızlığa karşı kadınların yanında!

Vatan Partisi Öncü Kadınları, yerel seçimler kapsamında kadının daha çok üretim hayatında bulunması noktasında çalışmalar yürüteceklerini söyledi

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 16:07
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 16:07
Kaynak: HABER MERKEZİ
Vatan Partisi Öncü Kadınları, haksızlığa karşı kadınların yanında!

YAREN GÜZELKAN-Vatan Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serhan Bolluk 31 Mart 2024 yerel seçim projelerini oluşturdu. Başkan Bolluk, genel çalışmalarının yanı sıra  kadınlara öncelik tanıdığını belirtti. Vatan Partisi Öncü Kadın İzmir İl Başkanı İncisel Aytar, Vatan Partisi İzmir İl Yönetim Sekreteri Ayşe Çobanoğlu ve Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez Karar Kurulu Üyesi Av. Nuriye Kadan kadına yönelik tüm faaliyetler içinde yer alacaklarının altını çizdi. Bu kapsamda ise projelerini aktaran Aytar, ‘Üreten kadın, Mutlu Yuva ve Aile’ teması ile çalışma yürüteceklerini vurguladı. Kadının daha çok üretimde ve toplum hayatında yer alması gerektiğini belirten Öncü Kadınlar, durmadan çalışacaklarını söyleyerek, “Şiddete ve haksızlığa uğrayan kadınların korunması, toplum hayatına ve üretime katılması için, kolayca yararlanabileceği kurumlar ve koşullar oluşturulacaktır” dedi.

ÖNCÜ KADINLARDAN SEÇİM BİLDİRGESİ

Vatan Partisi, 31 Mart 2024 yerel seçim bildirgesi yayınlandı. ‘Üreten Kadın, Mutlu Yuva ve Aile’ konusunun temellerini oluşturan kadına yönelik çalışmaların yer aldığı maddeleri Vatan Partisi Öncü Kadınları paylaştı: “Günümüz metropollerinde kadın terk edilmiştir. Kadın hayatın dışına itilmekte, kimi kadınlarımız kenarlara sürülmektedir. Metropolde kadın, yalnızca alışveriş robotudur, o da parası varsa. Vatan Partisi önderliğindeki halk belediyesinde kadın öndedir. Çağdaşlığın, eşitliğin, özgürlüğün güvencesi kadındır. Toplumda, çalışma hayatında, eğitimde, sporda, sağlıkta, sanatta, yolda ve mahallede kadına öncelik, çağdaş, güvenli, özgür yaşamın temel güvencesidir. Halkçı belediye, erkek ile kadın arasındaki eşitsizlikleri toplum hayatının her alanında bütün ekonomik, toplumsal ve kültürel temelleriyle kaldırmak için seferber olacaktır. Üreten belediyeyi üreten kadınlarla kurma görevini önümüze koyuyoruz. Kadınların üretime katılımını destekleyen projelere yeterli kaynak ayıracağız. Kadının onuru, toplumun onurudur. Kadına saygının toplum hayatında olağanlaşması için, eğitimin, sanatın ve kültürün bütün olanakları değerlendirilecektir. Belediye çalışanlarının en az yarısı kadın olacaktır. Çalışan kadının hakları geliştirilecek ve korunacak, eşit ise eşit ücret sağlanacaktır. Kadına şiddet, hakaret, aşağılama ve haksızlıkların bütün toplumsal temelleriyle kaldırılması için, her alanda kadınların etkin katılımıyla mücadele yürütülecektir. Şiddete ve haksızlığa uğrayan kadınların korunması, toplum hayatına ve üretime katılması için, kolayca yararlanabileceği kurumlar ve koşullar oluşturulacaktır. Kadını insanca yaşama ve hakkını arama çabasında yalnız bırakan koşullara savaş açıyoruz. Kararlıyız ve hep birlikte başarı kazanacağımızdan eminiz. Kadınların kültürel ve siyasal hayatta önder ve etkin roller üstlenmesinin önündeki engeller temizlenecektir. Bu amaçla mahallelerde iş koşullarına uygun, ucuz, nitelikli, güvenilir, yeterli kreş veya yuva açılacaktır. Vatan Partisi’nin yönettiği belediye, kadının halkevlerinde eğitimini birinci görev olarak yerine getirecektir. Haklarını bilmeyen, yeteneklerini geliştirmeyen kadın kalmayacaktır. Kadını, insan onuruna aykırı yaşama zorlayan ve aileleri büyük acılara iten ekonomik ve toplumsal koşulların giderilmesi için bütün kamu olanakları seferber edilecektir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.