TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Van İl Seçim Kurulu’ndan Van kararı

Van İl Seçim Kurulu, Adalet Bakanlığı’nın DEM Parti adayı Abdullah Zeydan’ın memnu hakkını geri alması üzerine belediye başkanlığını ikinci sıradaki AK Parti adayı Abdullah Arvas’a verdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 16:51
Kaynak: İHA
Van İl Seçim Kurulu’ndan Van kararı

DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Zeydan'ın memnu hakkının Adalet Bakanlığı tarafından geri alınması üzerine, Van İl Seçim Kurulu, belediye başkanlığını ikinci sıradaki AK Parti adayı Abdulahat Arvas'a verilmesine karar verdi.

AK Parti adayı Abdulahat Arvas kimdir?

Abdulahat Arvas, 1969 yılında Van'ın Erciş ilçesinde doğdu. Sanayici ve iş adamı olan Arvas, eğitim hayatını Van İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra Arapça dilini ve Kur'an İlimleri'ni öğrenmek amacıyla medrese eğitimi aldı. Şu anda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde öğrenimine devam etmektedir.

Van, Adana ve Kocaeli Organize Sanayi Bölgeleri'nde bulunan üretim tesislerinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Arvas, aynı zamanda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Van Kurucu Şube Başkanlığı, Önder İş Dünyası Sanayici ve İşadamları Derneği (ÖNSİAD) Van Kurucu Şube Başkanlığı, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Disiplin Kurulu Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

Ayrıca Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Kurul Üyeliği, Van Valiliği Mikro Kredi Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Kurul Üyeliği, Van İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (VİMDER) Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok iktisadi ve sosyal sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev almıştır.

Arvas, çok iyi düzeyde Kürtçe, orta düzeyde Arapça ve Farsça bilmektedir. Evli olan Arvas'ın 4 çocuğu bulunmaktadır.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.