TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tugay’dan DEM Parti ziyareti: Eş başkandan ‘anadil’ göndermesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, seçim sonrası nezaket ziyaretleri kapsamında DEM Parti İzmir İl Eş Başkanları Mehmet Kuruş ve Zehra Özen Karabulut’u ziyaret etti. Ziyarette Kuruş’tan ‘anadilde eğitim’ göndermesi geldi.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 12:36
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Tugay’dan DEM Parti ziyareti: Eş başkandan ‘anadil’ göndermesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, seçim sonrası nezaket ziyaretleri kapsamında bugün AK Parti, İYİ Parti ve MHP ziyaretlerinin ardından son olarak DEM Parti İzmir İl Eş Başkanları Mehmet Kuruş ve Zehra Özen Karabulut’u DEM Parti İzmir İl Başkanlığı’nda ziyaret etti.

Ziyarette Tugay’a CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu eşlik etti.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme öncesinde kısa demeçler veren başkanların odak noktası ise kente hizmet oldu. DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Karabulut, anadilde eğitim için çağrıda bulundu.

KURUŞ: SİZİ DÖNÜŞTÜRMEYE HAZIRIZ

DEM Parti İl Eş Başkanlarından Kuruş, kentin sorunlarına değinirken ‘yapıcı eleştiride’ bulunacaklarını belirterek, “Demokratik sürecin kapısı açıldı. Anadolu halklarını sıkıştıran sürecin sonuna gelmemiz çok iyi. Umarız demokratikleşmeyi beraber kurarız. Memleketti yeniden demokratik süreci aralamayı çok isteriz. İşbirliği kavramını altını doldurmak son derece önemli. Çünkü bütün problemlerin çözümsüzlüğü biraz da iletişimsizlik, diyalogsuzluk nedeniyle oluyor. Birçok problemi doğru iletişimle çözmek mümkün. Türkiye'de iletişimsizlik var. Ülkenin sorunları var, kentimizin de sorunları var. İzmir’de birçok kesimden insan mevcut. İzmir'de herkese eşit kamusal hizmet götürmek isteriz. Demokratik kitle örgütlerini daha açık hale getirmek. Kültüründen ve dilinden mağduriyet yaşayanları düşünmek çok önemli. Gettolar oluşturmak zorunda kalan mağdur kesimlerin kendi dilinde eğitim görmesi çok önemli. Anadilde kreş eğitimi çok önemli. Trafik sorunlarının çözülmesi, işgal edilen kaldırımların herkesin hakkını kullanacağı şekilde düzenlenmesi, sahillerin ve kaldırımların herkese açık hale getirilmesi çok önemli. emek güçleriyle beraber işbirliği içinde olmak çok önemli. Siyasal partiler ile bütünüyle kenti yönetmeye ilişkin yeni bir paradigmanın hayata geçirilmesi çok önemli. Çatışma değil uzlaşma üzerine kurulu bir kültürün inşası çok önemli. Yeni kentleşme projesi, Dikey yapılanma sorunlarını çözmek çok önemli. Kentsel dönüşümü yoksulları önceleyen şekilde yapmak çok önemli. Tarımsal ekonomi ve yenilenebilir enerjiyi çok önemsiyoruz. Demokratik bir kent için katkı sunmaya çok hazırız. Seçmenden bağımsız bir şekilde ilettiğimiz mesajlar çok önemli. Bunun dışında İzmir ayrıca bir tarım kenti. Tarımsal projelerin güçlendirilmesi ve desteklenmesi önemli. Biz de demokratik bir kent anlayışının gelişmesi için katkı sunmaya, yapıcı temelde eleştirilerimizi sunarak sizi dönüştürmeye hazırız ” dedi.

KARABULUT: BİR ARADA İYİ İŞLER YAPABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ

İl Eş Başkanlarından Karabulut ise, “Yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde açık ve belli olmayan ittifak içinde bir partiyiz. Size de çok destek verdik seçimlerde. Yeni bir iş birliğinin önü açıldı. Bir arada iyi işler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bizim de doğuda belediye tecrübemiz var, bu deneyimleri ortaklaştırmak isteriz” diye konuştu.

ASLANOĞLU: DEMOKRASİ İKLİMİ YEŞERECEKSE…

Ziyarette kısa bir konuşma yapan CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, “Demokrasi iklimi yeşerecekse bunu İzmir'de yeşertebiliriz. Herkesin herkesi dinlediği ve anlamaya çalıştığı güzel bir il burası. Biz başarırsak ülke de başarır” ifadelerini kullandı.

TUGAY: BUGÜNE KADAR İLETİŞİMİMİZ BİRAZ KISITLI KALMIŞ OLABİLİR

DEM Parti ile siyasi iletişimin kısıtlı kaldığına dikkat çeken İzBB Başkanı Tugay, yapıcı mesajlar vererek şunları söyledi; “Yeni bir döneme başladık. Seçimlerdeki demokratik süreç için teşekkür ederiz. Bundan sonraki dönemde bütün İzmirlilere eşit gözle bakacağız. Partinizin seçmenleri ile önemli bir siyasi temsil konumundasınız. O yüzden görüşleriniz her zaman önemli olacaktır. Sizlerin görüşlerinizi ve katkılarınızı alarak eleştirilerinizi de alarak önümüzdeki 5 yılda bu kenti yönetmek istiyorum. Katkı verirseniz eleştirilerinize her zaman açığız. Ben bunu hep söylüyorum. Şeklen bir şey yapmak değil içerik olarak… Bazı noktada bazı problemleri ağırlaşmış insanları temsil ettiğinizin de farkındayım. O nedenle belki biraz daha fazla çalışmamamız lazım. Ben üzerime düşeni yapmaya hazırım. Sorunların çözümü her zaman siyasi mutabakatla olursa her zaman daha kalıcı olur diye düşünüyorum. Bu anlamda… Bugüne kadar iletişimimiz biraz kısıtlı kalmış olabilir. Bundan sonra biraz daha sağlam temeller üzerine otursun, biraz daha kalıcı olsun. Bu tabii ki de bir konuşmayla hallolmaz. Önümüzdeki yıllarda gereğini yerine getirmek lazım. Benim açımdan bu her zaman olumlu bir tavır içinde olacak. Sizin de aynı tavırda olacağınıza inanıyorum. O zaman kazanan İzmirliler olacak.”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.