TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Teleferik ve sahil sözü: AK Partili Kırkpınar’ın projeleri görücüye çıktı

Cumhur İttifakı’nın Bayraklı Belediye Başkan Adayı AK Partili Bilal Kırkpınar, bugün Proje Tanıtım Lansmanı gerçekleştirdi. Kıkpınar, Bayraklı’yı denizle buluşturacak sahil rekreasyon alanı ve teleferik sözü verdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2024 16:38
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2024 16:38
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Teleferik ve sahil sözü: AK Partili Kırkpınar’ın projeleri görücüye çıktı

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala belediye başkan adaylarının gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantılarına bir yenisi daha eklendi.

Cumhur İttifakı’nın Bayraklı Belediye Başkan Adayı AK Partili Bilal Kırkpınar, bugün Proje Tanıtım Lansmanı gerçekleştirdi. Lansmana,  AK Parti İzmir Milletvekilleri Mehmet Kasapoğlu ve Yaşar Kırkpınar katıldı.

Kırkpınar’ın projeleri 6 ana başlıktan oluşurken kentsel dönüşüm, sosyal belediyecilik projelerin odağında oldu. Kırkpınar ayrıca, sahil rekreasyon alanı 3 yeni merkez ve teleferik sözü de verdi.

KIRKPINAR: BU SEÇİMİN TEK BİR SORUSU VAR

Seçimin kaderini tek bir sorunun cevabının etkileyeceğini belirterek konuşmasına başlayan Kırkpınar, “Bayraklı’yı dolaştığımızda çok acı manzaralarla karşılaşıyoruz. O acı manzarayı yaratanlar İzmir’e kayıp yıllar yaşattılar. İstiyorlar ki hizmet yerine ideolojiler yarışsın. Bu seçimin tek bir sorusu var. Altyapıdan, pazar yerlerinden, yeşil alanlardan, spor komplekslerinden, her mahallede söz verilip yapılmayan kreşlerden, taziye evlerinden, uygulanması mümkün olmayan imar planlarından ve kentsel dönüşümden memnun muyuz? Bu soruya alacağımız cevap bu seçimin kaderini belirleyecektir. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz Bayraklı’yı dinleyecek, çözüm odaklı projeler hayata geçireceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

YOLDA YAMAYA SON

Kentsel dönüşüm projelerini açıklayan Kırkpınar, orta hasarlı bina sahibi depremzedelere müjde vermesinin ardından, Köprü ve altyapı çalışmalarımız olacak. Biz bir kez o altyapıyı yapınca doğalgaz ya da ne olacaksa hepsi orada olacak. Bizden sonra kazılmasına izin vermeyeceğiz yollarda yama olmayacak. Yeşil alanlara sahip Bayraklı… Kentsel dönüşüm sadece yeni yapı yapılması değil kentte yeşil koridorla oluşturacağız” diye konuştu.

KASALARINDA 5 KOMPLEKS PARASI VAR AMA YAPMIYORLAR

Spor yatırımları konusunda mevcut yönetime ilişkin dikkat çeken bir iddiayı gündeme getiren Kırkpınar, “İlçedeki herkesi anlayarak onların ihtiyaçlarını önceleyen bir Bayraklı. İnşallah Bayraklı’yı bir spor üssüne çevireceğiz. Bayraklı’ya yapmak üzere 5 spor kompleksi ödeneği gelmiş. Paralar hazır ve kasalarında duruyor. ‘Niye yapmıyorsunuz’ diye sorulduğunda ‘Seçime 1,5 yıl kaldı. Biz yer gösterirsek bunu AK Parti hükümeti yaptı olacak. Bu da seçimde bize eksi yazar’ olmuş. İnşallah biz bu 5 sayısını daha da artıracağız. Uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelenin panzehiri olan sporu, hayatımızın merkezi haline getireceğiz.

ÖĞRENCİLERE 10 BİN LİRA BURS

Eğitim konusunda da burs sözü veren Kırkpınar, şunları söyledi; “Yaz olunca bir kurs ya da spor okulu telaşına giriyoruz. Bayraklı’nın bir ihtiyacı bu. Biz bunu da koordine edeceğiz. Biz bu dönem inşallah gençlik belediyesi kurmuş olacağız. 7-24 yaşayan gençlik merkezimiz olacak. 24 saat açık kütüphane, ikram alanı, langırt gibi oyunlar olacak. Ayrıca gençlerimiz ve çocuklarımız için ödev ve okuma evimiz olacak. Eğitime destek sağlayacağız. Meslek edindirme kurslarımız aktif hale gelecek. Kalifiye eleman yetiştirme kurslarımızda gençlerimize iş garantisiyle kurslar vereceğiz. Eğitim gören tüm öğrencilerimize yıllık 10 bin lira burs desteği sağlayacağız.”

“BÜTÜN PAZARYERLERİNİ KAPALI PAZARYERİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Bayraklı’da 2019-2024 arasında mecliste en çok eleştiri gelen konulardan olan pazaryerleri konusunda da iddialı söz veren Kırkpınar, “Modern pazar yerleri. Pazar yerleri Bayraklı’nın kangren olmuş sorunlarından. Her mahalleye kapalı pazaryeri sözü verilmiş. Ama her söz gibi yapsak da yapmasak da Bayraklı çantada keklik görüldüğü için pazaryerleri de yapılmamış. Yağan yağmur suyu içeride. Biz bu sorunu çözeceğiz. Adına yakışır katkı ve kapalı pazaryerleri yapacağız. Bayraklı’daki bütün pazaryerlerini kapalı pazaryeri haline getireceğiz” dedi.

HAYVAN OTELİ GELİYOR

Sokak hayvanları ve aydınlatma sorunu gibi sorunlarda da çözüm haritasını paylaşan Kırkpınar, “Akşam oluyor Bayraklı’da bazı yerlerde ışıklar yanmıyor. Ana arterlerde bu sorun çok büyük. Biz, Bayraklı’da bu ışıklandırma sorununu tamamen çözeceğiz. Issız yerler ıslah edilip şehir düzenlemeleri ve aydınlatma sistemleri yapılacak. Derelerimizin ıslahı yapılacak. Bugüne kadar düzgün yapılmadığı için hem sinek hem de koku sorunu oluyor biz göreve gelince gerekli girişimleri yaparak depremlerin ıslahını saplayacağız. Büyün sokak hayvanları aşılanacak. Ayrıca bir hayvan oteli kuracağız. Böylelikle vatandaşlarımız rahatlıkla evcil hayvanlarını bırakarak seyahat edebilecekler. Ayrıca hayvan parklarımız da olacak. Buralarda can dostlarımızın kıymetli ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“KİMSE KİMSEYE MİNNET ETMEYECEK”

Sosyal belediyecilikte isim vermeden CHP’ye eleştiride bulunan Kırkpınar, “Sosyal market… Birçok mahalleye gittik. Bunun çok büyük ihtiyaç olduğunu gördük. ‘Biz sosyaliz’ diyenlere sosyal belediyeciliğin nasıl yapıldığını hep birlikte göstereceğiz sosyal kartlarımız ile vatandaşlarımız, belediye tarafından kurulacak sosyal marketlerden ücretsiz alışveriş yapmasına olanak sağlayacağız. Artık kimsenin kimseye ağız bükmesine, minnet etmesine gerek yok. Aynı zamanda kadınlara meslek ve eğitim merkezi kucağız. Kadınlarımız için kurslar açacağız. Bu kursların olduğu yerlerde oyun evleri olacak. Çocuklarını bu oyun evlerine bırakarak gönül rahatlığıyla kurslarına katılacaklar” diye konuştu.

“BAYRAKLI SAHİLE YAT LİMANI YAPACAĞIZ”

Bayraklı’ya iskele müjdesi de veren Kırkpınar, yat limanı vaadi de vererek “Bayraklı iskelesi… Biz buraya vapur seferlerinin yapılması için elimizden geleni yapacağız. Büyükşehir ile birlikte iskeledeki gerekli bakım ve onarımlar yapılacak. Bayraklımıza yat limanı yakışır. Bayraklı sahilimize bir yat limanı yapacağız. Hem yeme-içme gibi sosyalleşme alanları olacak hem de turizm potansiyelini artıracağız” dedi.

“BELEDİYENİN KATLI OTOPARKI OLACAK”

Otopark sorununun çözümü için de tek bir proje açıklayan Kırkpınar, “Katlı belediye otoparkı yaparak ilde yaşanan otopark sorununa son vereceğiz” ifadelerini kullandı.

3 YENİ MERKEZ SÖZÜ

Kültür-Sanat, bilim ve teknoloji alanında da 3 merkez sözü veren Kırkpınar, “Bayraklı kültür merkezimizi kuruyoruz. Operası, balesi ve tiyatrosu gibi kültür faaliyetlerin ev sahipliği yapacak kültür merkezimiz en kısa sürede kuracağız. Müzisyen gençlerimize destek olacak, eğitim ve kurslar düzenleyeceğiz ayrıca Bayraklı’ya bilim merkezi de kuracağız. Ayrıca Bayraklımıza bir teknoloji üsttü kazandıracağız. Bayraklı’daki gençlerimize bilişim alanında eğitim vereceğiz. Firma işbirlikleri yapacağız. Teknoloji üreten firmaların birlikte iş yapmamızı sağlayacak kanallar oluşturacağız

“BELEDİYE YÜZDE 10 DESTEK OLACAK”

Doğalgaz için de yüzde 10 destek sözü veren Kırkpınar şunları söyledi; “Doğalgaz… Bayraklı’da herkesin mustarip olduğu bir mesele. İnşallah bu dönemde biz doğalgaz meselesini ilk olarak ortak protokolle aşacağız. 1 sene içerisinde de altyapı konusunda doğalgaz meselesini bitireceğiz. Tamam biz altyapıyı yaptık. Ev nasıl alacak? Bizim kazıp evlerinin önüne kadar doğalgazı götürdüğümüz hemşerilerimizin evlerine bu doğalgazı bağlatmaları için yüzde 10 destek vereceğiz. Doğalgazın bağlanmasıyla Bayraklı’da oluşan o yoğun hava kirliliğini azaltmış olacağız.”

BAYRAKLI’YI SAHİLLE BULUŞTURACAĞIZ

Birçok siyasinin vaatleri arasında yer alan Bayraklı’yı denizle buluşturma konusunda da büyük proje açıklayarak “Yepyeni bir bayraklı. Bayraklılı hemşerilerimizi sahip ve denizle buluşturacak proje. Sahil rekreasyon alanı. Bayraklılı hemşerilerimizin sahilde vakit geçirecek yerleri yok. Biz Altınyol’u yeraltına indireceğiz. İZBAN’ı da aynı şekilde. Sevgi yolundan sağa sola yapmadan güzel bir rekreasyon alanıyla doğrudan sahille buluşturacağız. Artık Bayraklılı hemşerilerimiz denizin tadını rahatça çıkaracak” dedi.

TEPELERE ALTERNATİF ULAŞIM

Teleferik projesini de gündeme getiren Kırkpınar, şunları söyledi; “En büyük projem… Teleferik projesi. Turan Mahallemizden başlayacağız. Gümüşpala, Yamanlar ve Nafiz Gürman Mahallerimize kadar ulaştıracağız. Böylelikle tepedeki mahallelerimize alternatif ulaşımın yanı sıra Bayraklı’yı tepeden izleme imkanıyla turizmi de artıracağız. Bu bizim, en büyük projelerimizden biri. Artık geçmişe takılıp kalmayacağız. Artık önümüze bakacağız. Önümüzdeki dönem az laf çok iş dönemi olacak. Ve bize oy vermeyen hemşerilerimiz bile 1 yıl sonra ‘iyi ki ‘ diyecekler.”

KIRKPINAR: BAYRAKLI HİZMETE SUSAMIŞ

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, konuşmasında CHP’li belediyeleri eleştirerek “Hizmete susamış bir ilçe Bayraklı. Gerçi CHP’nin iktidarda olduğu hiçbir ilçede hizmet olmuyor. … Bu eşsiz projelerle inşallah Bayraklı’yı buluşturmuş olacak. Bayraklı’nın sokaklarında epeyce zamanımız geçti. Burada yapılması gerekenler, belediyenin yapması gereken ancak yapılmayanlar, geri kalmışlık… Ben bunu her yerde gördüm. İnşallah hizmet hasreti inşallah 1 Nisan’da bitecek. Büyükşehir’de de AK Parti belediyeciliğine İzmir hasret. İnşallah 1 Nisan’da 30 ilçemiz ve Büyükşehir’de tüm İzmir Hamza Dağ ile AK belediyecilikle buluşmuş olacak. Çok az bir süre kaldı. Kalan sürede kapı kapı dolaşarak elimizden geleni yapacağız ve Bayrkalı’yı AK Parti belediyeciliğiyle buluşturacağız” dedi.

KASAPOĞLU: KİMLER KİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPARSA YAPSIN

AK Parti İzmir Milletvekili Kasapoğlu ise konuşmasında, isim vermeden CHP ve CHP’ye desteğini açıklayan partilere tepki göstererek “Vuslata 25 kala heyecanımız artıyor. Bayraklı’yı hizmetle buluşturmaya çeyrek var. Özel ve güzel şehir İzmir. Hem Büyükşehir hem pek çok ilçesiyle hizmete susamış şehir İzmir. Bayraklısıyla birlikte. İzmir’i hizmetten mahrum bırakanlara, bu şehrin ve beldenin sokaklarına hizmet nedir hissettirmeyenlere, algı belediyeciliği yapanlara 31 Mart’ta İzmirli artık yeter diyecek. Büyükşehir’de Hamza Dağ başkanımızla ilçelerimizde Cumhur İttifakımızın başkan adaylarıyla bu yolu yürüyoruz. Bunu birlikte başaracağız bu şehre belediyecilik nedir hep birlikte tattıracağız. Bu kentin çocukları, gençleri, insanları daha konforlu bir yaşam hak ediyorlar. Daha güvenli evleri, daha kaliteli spor aktiviteleri hak ediyorlar. Burada Bayraklı’nın bir evladı ve. Bayraklı’ya gönülden hizmet etmeye talip Bilal Kırkpınar kardeşimiz var. 31 Mart’ta Bayraklı ve İzmir kazanacak. Bizim kitabımızda ötekileştirmek ve ayrıştırmak yok. Kucaklamak ve birleştirmek var. Biz ona talibiz. O yüzden başkaları kimlerle işbirliği yaparlarsa yapsınlar. Ne tür maceralara girerlerse girsinler biz işbirliğimizi İzmir’le, koalisyonumuzu Bayraklılı hemşerilerimizle yapıyoruz inanıyoruz ki 31 Mart İzmir’in kayıp yıllarını geride bıraktığı bir gün olacak. İzmir için bir başlangıç olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.