TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Kadıköy Belediyesi başkan adayı Mesut Kösedağı kimdir? Mesut Kösedağı hangi görevlerde bulundu?

31 Mart 2024 Mahalli ve İdari Seçimler için geri sayım devam ederken Kadıköy Belediyesi başkan adayı oldu. Peki, CHP Kadıköy Belediye Başkan adayı Mesut Kösedağı kimdir? Mesut Kösedağı hangi görevlerde bulundu?

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 16:40
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 16:40
Kaynak: HABER MERKEZİ
CHP Kadıköy Belediyesi başkan adayı Mesut Kösedağı kimdir? Mesut Kösedağı hangi görevlerde bulundu?

2024 yerel seçimleri için adaylar hız kesmeden devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adaylarını açıklamaya devam ederken CHP Kadıköy Belediye Başkan adayı Mesut Kösedağ oldu. Peki, Mesut Kösedağı kimdir? Mesut Kösedağı hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar…

MESUT KÖSEDAĞ KİMDİR?

Mesut Kösedağı, 1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kamu Yönetimi alanında lisans derecesini elde etmiştir. Marmara Üniversitesi'nde Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları bölümünde 2018 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olan Mesut Kösedağı, İngilizce bilmektedir. Evlidir ve bir çocuk babasıdır.

MESUT KÖSEDAĞI HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Siyasi kariyerine 2000 yılında CHP Kadıköy Gençlik Kolu üyeliği ile başlamıştır. 2004 yılında Kadıköy Gençlik Kolu Başkanlığı'na seçilmiş ve ardından 2005'te İstanbul İl Gençlik Kolları Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 2007-2010 yılları arasında CHP Kadıköy Ana Kademe Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 2014 yılında yapılan ön seçimlerin ardından Kadıköy Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2019 Yerel Seçimleri'nde İstanbul'u kazanan ekibin bir parçası olarak görev almıştır. Bu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sekreterliği ve daha sonra CHP Grup Sözcülüğü görevlerini üstlenmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.