TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Çiğli Adayı Yıldız: Toplumsal yarar önceliğimiz olacak

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, yepyeni bir belediyecilik anlayışla hareket edeceklerini belirterek toplumsal yarar içi kent hakkına önem vereceklerini vurguladı

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 16:06
Kaynak: HÜSEYİN DEMİR
CHP Çiğli Adayı Yıldız: Toplumsal yarar önceliğimiz olacak

Çiğli Ataşehir Mahallesi’ndeki Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen lansman toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcıları Murat Bakan, Deniz Yücel’in yanı sıra CHP İzmir İl Başkanı Şenol Arslanoğlu ve CHP İzmir milletvekilleri Rıfat Nalbantoğlu, Sevda Erdan Kılınç katıldı. Çiğli’deki vatandaşlar ile CHP’li üyeler lansmana yoğun katılım gösterdi. Çiğli CHP Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, projelerini anlattı. Açılış konuşması CHP İlçe Başkanı Erkan Akar yaptı. Sosyal belediyeciliğe vurgu yapan Başkan Onur Emrah Yıldız,” Toplumsal yarar bizim için en öncelikle konumuz olacak. Kimseyi ötekileştirmeden tüm Çiğli’yi savunarak herkesin mutlu olacağı bir Çiğli şiarı ile hareket edeceğiz” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE BU ATEŞİ YAKTIK

Çiğli’de Onur Emrah Yıldız’ın rekor bir oy alacağını vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel,” Bizlerle birlikte bu heyecanı paylaşan kıymetli hemşerilerimiz hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Projeler için bende çok heyecanlıyım. Çiğli’ye çok değerli hizmetler sunan Belediye Başkanlarımız oldu. Çiğli’ye hizmet eden, emek veren tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.  Genel Başkanımız Sayın Özgür Özeli ’in liderliğinde değişimin yüzyılı dedik. Değişim; kadın devrimidir. 30 ilçede 9 belediye başkanımız aday… Değişim gençliktir; ilçe başkan adaylarımızın çoğu genç adaylardan oluşuyor. Çiğli’de doğup büyüyen Onur Emrah Yıldız, kente hizmet için belediyecilik tecrübesi olan bir arkadaşımızdır. Çiğli’de Onur Emrah Yıldız’ın rekor bir oy alacağını düşünüyorum. Cemil Tugay’ın Karşıyaka’ya çok değerli hizmetleri oldu. Aynı hizmet ve görevi İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yapacak. Kemal Kılıçdaroğlu ile biz bu ateşi yaktık. 14 Mayıs Seçimlerinden önce bir vaatte bulunarak; demokratik yöntemlerle sandıkta değişimi uygulayacağız demişti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun o sözünü yerde bırakmayacağız” diye konuştu.

ONUR EMRAH YILDIZ PARTİNİN EVLADI

Çiğli CHP Belediye Başkan Adayının doğru bir aday olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan,” Belediye Başkanı, kamu kaynaklarını doğru kullanmamız gerekiyor. Derneklere ve vakıflara kamu kaynaklarını aktarmamalıyız. İstanbul’da CHP’den önce kaynaklar farklı yerlere kullanıyordu. Ahmed Adnan Saygun Merkezinde çok değerli etkinlikler düzenlendi. Eksi başkanımız Aziz Kocaoğlu ile yapıldı bu etkinlikler ve sonrasında Tunç Soyer döneminde devam etti. Tarihi havagazı fabrikası yerine AVM, rezidans olsaydı şuan bazı insanlar zengin olacaktı. Sosyal belediyecilik olarak AK Partili Belediyelerden çok farklıyız… Halk ekmek, ucuz yemek sunan yerlerimiz ile insanların ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Derinleşen yoksullukta hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz. Türkiye daha önceden hiç bu kadar yoksullaşmadı. Bu ülke çok zor günler yaşadı. Açlıktan, yoksulluktan hayatına son veren insanlar arttı. Yerel ve genel yönetimde bazı gruplara peşkeş çekildi. Türkiye’de cumhuriyetin değerlerine karşı çıkan kişi ve gruplara karşı seçimi bütün illerde kazanmalıyız. Eğer yerel seçimlerde önemli başarılar elde edersek genel seçimlerde büyük avantaj sahibi oluruz. Onur Emrah Yıldız, Çiğli’de doğru bir aday olarak görüyorum. Projelerini duymak bizi mutlu ediyor. Çiğli Belediye Başkanı Adayı bu partinin evladıdır. Bütün kriterleri karşılayan genç adayımızın yolu açık olsun” şeklinde konuştu.

TOLUMSAL YARAR ÖNCELİĞİMİZ

Sosyal belediyecilikte ilk önceliğin toplumsal yarar olduğunu söyleyen CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız, “Hep birlikte çıktığımız bu yolda hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün halkın yanında halk için çalışan bu vazifede uzun bir yola çıkıyoruz. Çevresiyle, doğasıyla, imkanıyla çok çalışacağız. Yepyeni bir belediyecilik anlayışla hareket edeceğiz. Sosyal belediyeci olarak kent hakkına önem veriyoruz. Toplumsal yarar bizim için en öncelikle konumuz olacak. Kimseyi ötekileştirmeden tüm Çiğli’yi savunarak herkesin mutlu olacağı bir Çiğli şiarı ile hareket edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün neferleri olarak tüm hizmeti Çiğli’ye sunacağız” dedi.

ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI

Çiğli’deki projelerini “Şimdi Dönüşüm Zamanı” başlığı ile anlatan CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız,” Çiğli’de depreme dirençli konutlar yapacağız. Bol yeşil alana sahip ticaret merkezini açacağız. Sosyal ve Kültürel Merkezler ile altyapı projelerini oluşturacağız. Çiğli’nin en büyük sorunu depremdir. Balatçık mahallesi ve Güzeltepe mahallesindeki tapu sorunlarını çözerek amasız, fakatsız kentsel dönüşüm başlayacaktır. Yeşil alanları artırtarak yaşam koridorunu açacağız. Çiğli’deki ekolojik koridor ile sosyalleşme imkânına sahip olacak. Çiğli ve Karşıyaka birbirine bağlanacak. Bu bölge Türkan Saylan Caddesi olacak. Ahmed Arif Kültür Merkezini açarak 1500 kişilik konferans salonunu vatandaşlarımıza sunacağız. Harmandalı Çok Amaçlı Yaşam Kampüsü ile büyük bir projeye imza atacağız. Evka 6’da yeni bir nefes alanı oluşturacağız. Çiğli’ye kent meydanı açacağız. Balatçık Gençlik Merkezi ve Konuk Evi ile öğrencilerimize 7/24 açık kütüphaneler olacak. Balatçık öğrenciler için yeni bir cazibe alanı olacak. Halk market ile halk balık ve halk ekmek bulunduracağız. Sağlıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri vatandaşlarımıza sunacağız. Kreşler ve Gündüz Bakım Evleri ile çocuklarımız için Çiğli’ye 7 kreş açacağız. Ataşehir Öğrenci Yurdu ve Kreş Evini kuracağız. Egekent Spor Tesisini Cemil Tugay Başkanımız yapacak. Açık hava sinema alanlarını kurarak yaz akşamlarında mahallerde Sadri Alışık Sinema alanını açacağız. Kent lokantalarını çok hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Mahallerimizdeki otopark sorunlarını çözeceğiz. Kişi başına düşen yeşil alanları artıracağız” diye konuştu.

ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI

Projelerinde yardımlaşma ve dayanışma ile hareket edeceklerini vurgulayan CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız,” Çiğli’nin filizleri projesiyle çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerini destekleyeceğiz. Nerede bir ihtiyaç varsa orada amasız, fakatsız destek sunacağız. Evde bakım hizmetleri ile 65 yaş üstü olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Üniversiteli öğrencilerimizin hep yanında olacağız. Meslek edindirme kurslarını açacağız. Dezavantajlı bireylere yönelik çalışmalarımız olacak. Engelli Farkındalık Merkezini kuracağız. Amatör Spor Kulüplerine her türlü destek ve imkânı sunacağız. Yeni spor alanlarını açacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HÜSEYİN DEMİR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.