TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Çanakkale Belediye Başkan adayı Muharrem Erkek kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Belediye Başkan adayı olan Muharrem Erkek kimdir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 16:01
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 16:03
Kaynak: HABER MERKEZİ
CHP Çanakkale Belediye Başkan adayı Muharrem Erkek kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında uzun yıllar çalışmalarını sürdüren Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek kimdir? Siyasi hayatında birçok kilit rolde sorumluluk alan Muharrem Erkek, avukat kimliğiyle de çok sayıda faaliyette bulundu. Gerek siyasi gerek de iş hayatını aktif bir şekilde devam ettiren, bununla birlikte de çeşitli çalışmaları hayata geçiren Muharrem Erkek hakkında merak edilenleri, haberimizin devamında sizin için derledik.

Muharrem Erkek kimdir?

Muharrem Erkek, 31 Ağustos 1969 tarihinde Çanakkale'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Erkek, 1994 yılında Çanakkale Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak meslek hayatına başladı. Hukuk alanındaki başarılı kariyeri boyunca pek çok davanın takipçisi olan Muharrem Erkek, zamanla hukuk alanında önemli bir isim haline geldi. 2000-2002 yılları arasında Çanakkale Barosu'nun yönetim kurulunda görev üstlenen Muharrem Erkek, burada önemli çalışmalara imza attı. Ardından, 2004-2014 yılları arasında Çanakkale Belediyesi Meclis üyeliği yaptı ve ayrıca belediye başkanvekilliği görevini de üstlendi. Bu dönemde, kentin sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunan Muharrem Erkek, halkın temsilcisi olarak önemli projelerin hayata geçmesine öncülük etti. Muharrem Erkek, Çanakkalespor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu ve Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nda görev aldı

Muharrem Erkek’in siyasi hayatı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 25, 26 ve 27. dönem Çanakkale milletvekili olarak görev yapan Muharrem Erkek, 12 Şubat 2018 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, parti hukuk politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Ardından, 11 Şubat 2019 tarihinde Genel Sekreter Akif Hamzaçebi'nin istifası üzerine genel sekreter vekili olarak atandı. Muharrem Erkek 1 Haziran 2023 tarihinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na istifasını sundu.

Muharrem Erkek evli mi?

Muharrem Erkek, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.