TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Adıyaman Belediye Başkan adayı Abdurrahman Tutdere kimdir, nereli?

CHP'nin Adıyaman adayı olarak belirlenen isim Abdurrahman Tutdere oldu. Adaylık açıklamasının ardından Tutdere'nin yaşamı ve siyasi kariyeri merak konusu haline geldi. Peki, CHP Adıyaman adayı Abdurrahman Tutdere kimdir?

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 10:17
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 10:17
Kaynak: HABER MERKEZİ
CHP Adıyaman Belediye Başkan adayı Abdurrahman Tutdere kimdir, nereli?

CHP, aday belirleme sürecini sürdürüyor. Hatay ve İzmir adaylarında değişiklik olmazken, 3’ü büyükşehir olmak üzere 4 il ve 11 ilçenin başkan adayları belirlendi. CHP'nin Adıyaman Belediye Başkan adayı Abdurrahman Tutdere oldu. Peki, Abdurrahman Tutdere kimdir?

ABDURRAHMAN TUTDERE KİMDİR?

Abdurrahman Tutdere, 1976 yılında Adıyaman'da doğmuş bir avukat ve siyasetçidir. Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesi mezunudur. Serbest avukatlık ve uzman arabuluculuk yaparak kariyerine başlamış, Adıyaman Barosu yönetiminde görev almış ve Türkiye Barolar Birliği Çocuk Hakları Kurulu'nda etkin rol oynamıştır.

ABDURRAHMAN TUTDERE HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Siyasi kariyerine 1998 yılında CHP Adıyaman İl Gençlik Kolları'nda adım atan Tutdere, parti teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuştur. İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği gibi önemli pozisyonlarda yer almış, il ve ilçe kurultaylarında delegelik görevlerini üstlenmiştir.

Abdurrahman Tutdere, 27. dönemde CHP Adıyaman milletvekili olarak seçilmiş ve TBMM Katip üyesi olarak görev yapmıştır. 2023 genel seçimlerinde ise tekrar CHP'den Adıyaman milletvekili olarak seçilmiş ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda görev almıştır.

ABDURRAHMAN TUTDERE KAÇ YAŞINDA?

1976 yılında dünyaya gelen CHP Adıyaman Belediye Başkan adayı Abdurrahman Tutdere, 2024 yılında 48 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.