TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cemil Tugay kesin konuştu: 30 ilçeyi de alacağız

Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız’ın ev sahipliğinde düzenlenen mitingde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, 30 ilçeyi de alacaklarını belirterek rakip partilere meydan okudu

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2024 16:48
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2024 16:58
Kaynak: HABER MERKEZİ
Cemil Tugay kesin konuştu: 30 ilçeyi de alacağız

KEMAL ÖZKURT - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Çiğli’de seçim çalışmalarına başladı.  Aday gösterildikten sonra parti tabanından gelen tepkilerle Çiğli Belediye Başkan Adayı Uygar Yıldırım’ın yerine Onur Emrah Yıldız aday gösterilmişti. Adaylığı kesinleşen Yıldız, Çiğli’de ilk mitingini düzenleyerek seçim çalışmalarında ‘Yeni Bir Çiğli’ sloganıyla start verdi. Çiğli Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen mitingde vatandaşlar Yıldız’ı halaylarla ve sloganlarla karşıladı. Yıldız, miting alanına İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ile birlikte geldi. Adaylar sahneye çıkarken yoğun kalabalık dolayısıyla izdiham yaşandı. Mitinge Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, CHP Çiğli İlçe Başkanı Erkan Akar CHP Eski Milletvekili Atilla Sertel, CHP Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan katıldı. Mitingde yaptığı konuşmada iktidar partisini hedef alan Tugay, “İzmir üzerinde hayalleri olanlara sesleniyorum İzmir’i asla alamayacaksınız! İzmir Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak kalmaya devam edecek. Biz varken bunu başaramazsınız. Size söz veriyorum 30 ilçeyi de alacağız.  Daha fazla Büyükşehri de alacağız” dedi.

SİZE SÖZ 30 İLÇEYİ DE ALACAĞIZ

Mitinge Yıldız’la birlikte sahneye çıkan ve yaptığı konuşmada iktidarı hedef alan Tugay, “Ben ve Onur Başkan'ım bu şehrin yetiştirdiği çocuklardan evlatlarından ikisiyiz. Bugün de karşınızda ailelerimizle eşlerimizle çocuklarımızla duruyoruz. En temiz duygularımızla karşınızdayız. Amacımız sadece ve sadece sizlere hizmet etmek, partimizi iyi temsil etmek ve bu görev süresinin sonunda asla mahcup hissetmemek bunun için sizin desteğiniz sizin dayanışmamız bizim için çok değerli. Cumhuriyet Halk Partisi 100 yıllık bir parti bizzat Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmakla Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yapmakla hizmet yapmakla büyük onur duyuyoruz ve ölene kadar da bu onuru duymaya devam edeceğiz. İzmir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasıdır bize emanetidir. İzmir üzerinde hayalleri olanlara sesleniyorum İzmir’i asla alamayacaksınız! İzmir Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak kalmaya devam edecek. Biz varken bunu başaramazsınız. Size söz veriyorum 30 ilçeyi de alacağız. Daha fazla Büyükşehri de alacağız” diye belirtti.

HARMANDALI ÇÖP SORUNUNU BİTİRECEĞİZ

Kendisinden önceki belediye başkanlarına teşekkür ederek sözlerini sürdüren Tugay, “Bizden önce senelerce temsil eden tüm belediye başkanlarına ve görevi devraldığımız Başkanımız Soyer ve Çiğli Başkanı Gümrükçü'ye teşekkür ederim. Bu bayrağı daha ileriye hiçbirini diğerinden ayırmayacağız. Ailelerinizden biri olacağız. Bizi yanlış ve kötü işlerde göremeyeceksiniz. Çiğliy'le de Karşıyaka ile de gurur duyuyorum. Çiğli bu dönem daha da şanslı İZSU’dan alt yapı deneyimi olan bir başkanınız olacak. Ne mutlu size. Onur kardeşimle ağabey kardeş gibi yanında olacağız. Başarılı belediyecilik geçireceğimize emin olun. Halk Süt burada başladı. Kooperatifler kuruldu. Kocaoğlu başkanımız döneminde. Bu ülkede enflasyon ve yoksulluk yarattılar. Pahalılık yarattılar. İnsanlar bir öğün yer hale geldi. Kira ödeyemez hale geldi. Bunu yaratan kötü yöneten hükümettir. Darda olan vatandaşların yanında olacağız. İzmir kendini kalkındıran, üretimi artıran, ürettiği ele besleyen yönetim olacağız. Aydın bir şehir olarak devam edeceğiz. Bizlere lütfen her zaman inanın. Bu şehri rantçılardan, yalancılardan ahlaksızlardan koruyalım. Birçok proje hazırladık bunlardan biri de Balatçık'ı su basmasın diye çalışacağız. Harmandalı deyince koku değil aklınıza halk oyunu gelecek. Bizlere yetki vermeniz için söz istiyorum” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ’Yİ İKTİDARDAN GÖNDERECEĞİZ

Başkanlık süresi boyunca liyakate önem vereceklerine dikkat çeken Yıldız, “Çiğliler ayaklarınıza sağlık. Size nasıl hitap etsem inanın yetmez. Size canım yoldaşlarım demek istiyorum. Bana koşulsuz güvendiniz. CHP bana inandı. Sayın Özel’e ve Parti meclisine teşekkür ederim. Siz arkamızda olduktan sonra biz bu ipi sandıkta göğüsleriz. Belediyeyi kazanmak yetmez. Ortak hayallerimizi hayata geçirdikten sonra ve Çiğli'yi herkes parmakla gösterdikten sonra başarmış olacağız. Size söz verdim gece gündüz çalışacağım dedim halkı mutlu etmeyen hiçbir işe yatırıma imza atmayacağım dedim. Her ne adım atarsak atalım birlikte karar alacağız. Önce liyakat. Çöp dağlarından başlayıp kentsel dönüşüme Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte başaracağız. Bu canda enerji inanç ve azim var. 31 Mart’ta seçilirsem Çiğli'nin başını göğe çıkaracağım. Sizlerin yüzünü yere indirmeyeceğim. Dilimiz eşitlikten, hoşgörüden yana. Olmazsa olmazız budur. Bu yola çok uzun bir yoldan geldim. Ömrümüz yeterse 5 yıl sonra birlikte geldim. Şapkamızı önümüze koyacağız. Bugüne kadar iyi bir baba iyi bir idareci olmak için elimden geleni yaptım. Bana emek veren herkese çok teşekkür ederim. Dileğim odur ki Çiğli'ye emeğim geçsin. Öyle izler bırakalım ki gelecek nesiller bunu büyütsün. Benimle aynı yolda yürüyen aday adayları ile ortak hayalimiz Çiğli’dir. Hepinizi büyük heyecanla kucaklıyorum. Yoksullaşan derinleşen krizle beraber AK Parti iktidarını göndereceğiz” diye konuştu.  

İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ

Mitinge ilk olarak konuşan Akar, iktidara yürüyeceklerinin mesajını vererek, “Çiğli’de yeni bir dönem başlıyor. 31 Mart’ta biz kazanacağız. Çiğli kazanacak. Yerel seçimler iktidara yürüyüşün bir tarih olacak. Çiğli’nin fikirlerine kulak veren Genel Başkan Özgür Özel’e ve partinin yönetim kademesine teşekkür ederiz. 5 yılda bu genç dinamik Çevre Mühendisi kardeşimiz Çiğli'yi nasıl güzelleştirecek göreceksiniz. Büyükşehir adayımız Cemil Tugay ile mutlaka kazanacağız. Bornova’da Ömer Eşki ile tarih yazacağız” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.