TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bornova'da aday adayları toplantısı: Liyakat ve birlik vurgusu

Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki ve CHP Bornova İlçe Başkanı Av. Ertürk Çapın, Bornova Belediye Meclis Üyeliği için başvuru yapan aday adaylarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 13:06
Kaynak: BÜLTEN
Bornova'da aday adayları toplantısı: Liyakat ve birlik vurgusu

Listelerin kesinleşmesine kısa bir süre kaldığını hatırlatan Ömer Eşki, “Güçlü Bornova’yı kurma yolunda, Belediye Meclis kadromuzu çok önemsiyoruz. Hedefimiz hem temsilde adalet hem liyakat olacak. Belediye Meclis grubumuzun Bornova’nın her köşesini, Bornova’da yaşayan her kesimi temsil etmesi için en üst düzeyde gayret göstereceğiz. Özellikle mecliste ve komisyonlarda yapılacak çalışmalarla ilgili mesleki bilgi ve liyakat da bizler için çok önemli olacak” dedi.

ömer eşki

Bornova’nın tüm renklerinin listeye taşıma gayreti içinde olacaklarının altını çizen Ömer Eşki, “Bornovalılara kendilerini temsilde adalet olduğunu, kendilerine de temsil eden birinin CHP sıralarında Mecliste bulunduğunu göstermemiz gerekiyor. Diğer yandan avukat, muhasebeci, şehir planlamacısı gibi teknik bilgisi olanlar ve komisyonlarda sosyal demokrat belediyeciliği son noktaya kadar savunacak arkadaşlarımız da mutlaka aramızda bulunacak. Siyaseten huzur ortamı, birlik beraberlik içinde olmayı en ön plana aldık. Bakın şu çok net: Bizim için asıl olan liyakattır. Geçmişte farklı siyasi anlayışta olan arkadaşlarımızdan da bu liyakata sahip olanlar varsa, hiç düşünmeden değerlendireceğiz” diye konuştu.

ömer eşki

Hep birlikte çalışıp başaracağız

Hedeflerinin bugüne kadar ki en yüksek oy oranını ile rekor kırmak olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Ertürk Çapın ise, “Partimizin Meclis grubu için 167 arkadaşımız dosya alarak başvuru oldu. Pek çok aday adayımızı da bugün bu salonda görmekten de çok mutlu oldum. Elbette Meclis üyeleri listesi yapılırken pek çok kriter olacak ama listeyi en objektif biçimde yapmaya çalışacağız. Derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının taleplerini karşılamaya çalışacağız. Ancak örgütte emek vermiş kişileri mutlaka değerlendirmek istiyoruz. Bu talepler içinde ideal listeyi oluşturmak için gayret edeceğiz. Şurada 10 günlük bir süreç kaldı. Ardından listeler YSK’ya teslim edilecek ve süreç başlayacak. Aday olamayan arkadaşlarımızın da gönül koymayacağına, CHP’li olma bilinci içinde, Güçlü Bornova’yı inşa etmek üzere canla başla çalışacağına eminim”

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.