TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Yerlikaya: Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar durmayacağız

Hatay'da halka hitap eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şu ifadelerle konuştu: "Türkiye'deki tüm yaylalarımız, tüm meramız açık ve halkımızın emrinde. Allah'a şükürler olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın sıkça dile getirdiği gibi, hep birlikte ifade edelim; terörle mücadelemiz, son terörist etkisiz hale gelene kadar durmayacak, duraksamayacaktır."

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 18:39
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 18:39
Kaynak: İHA
Bakan Yerlikaya: Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar durmayacağız

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay'a yaptığı ziyaret kapsamında Dörtyol ilçesinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Vatandaşlara seslenen Bakan Yerlikaya, istihbaratın başarılı operasyonlarına vurgu yaparak terör örgütleriyle etkili bir mücadele yürütüldüğünü belirtti. Yerlikaya, özellikle Hatay bölgesinin terörle mücadelede başarılarına dikkat çekti. Yaz aylarında yayla ve mera kullanımının arttığını belirten Bakan, bu konuda yaşanan kısıtlamaların geçmişe göre büyük oranda kaldırıldığını ve Türkiye'nin her noktasının milletin hizmetinde olduğunu ifade etti. Konuşmasında terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Bakan Yerlikaya, "Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız" dedi.

Asrın felaketinde devlet olarak imkanların seferber edildiğini belirten Bakan Yerlikaya, “Kardeşlerim 22 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu millete hizmet etmek için gece gündüz demeden durmadan çalışıyoruz. Bu ülkeye bir eser daha kazandırmanın bu milletin bir derdini daha çözmek için hep çabalıyoruz. Çabalamaya da devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Değerli kardeşlerim, asrın felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren devletimiz ve milletimiz varını, yoğunu, bütün imkanlarını seferber etti. Etmeye de devam ediyor. Ülkemizin dört bir yanından kar kış demeden milletimiz yollara düştü, deprem bölgesine akın etti. Bir can daha kurtarabilmenin, enkazın içinden bir eli daha tutabilmenin mücadelesini verdik. Zor günlerde millet olmanın ne demek olduğunu, bu milletin nasıl birbirine kenetlendiğini bir kez daha herkese gösterdik” dedi.

Dörtyol ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını gerçekleştiren Bakan Yerlikaya, buradan Erzin ilçesine geçti.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.