TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt kimdir?

Yerel seçimlere doğru AK Parti Manisa'da açıklanan belediye başkan adaylarından biri de Yavuz Kurt. Peki AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt kimdir? Detaylar haberde...

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 15:26
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt kimdir?

Yerel seçimlere kısa bir süre kala siyasi partiler de belediye başkan adaylarını açıklıyor. AK Parti de Manisa’nın Şehzadeler ilçesi belediye başkan adayını duyurdu. Buna göre AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt oldu. Peki AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Yavuz Kurt kimdir? İşte detaylar…

Yavuz Kurt kimdir?

Yavuz Kurt, 1978 yılında Manisa'da doğmuş ve ilkokul ile ortaokul eğitimini Manisa'da tamamlamıştır. Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1998 yılında dereceyle mezun olan Kurt, kariyerine Sosyal Güvenlik Kurumu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve daha sonra Müfettiş ve Başmüfettiş olarak görev yapmıştır.

Yavuz Kurt, 2000-2016 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş ve 2016-2021 döneminde Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonra 2021-2022 yıllarında SGK Ankara İl Müdürü olarak atanmış ve 2022 yılından itibaren SGK İzmir İl Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Yavuz Kurt, evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir. Ayrıca, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu üyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası Endüstriyel İlişkiler Çalışma Grubu üyesi ve Sosyal Güvenlik Dünyası Dergisi hakem kurulu üyesidir. Çalışmaları genellikle kayıt dışı istihdamla mücadele, sosyal güvenliğin finansmanı, denetimde etkinliğin artırılması, istihdam artırıcı tedbirler, endüstri 4.0 ve toplum 5.0 modellerinin sosyal güvenlik üzerindeki etkileri gibi konuları kapsamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.