TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol kimdir?

Yerel seçimlerde AK Parti'nin Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol olarak belirlendi. Peki AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol kimdir? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 17:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 17:12
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol kimdir?

Yerel seçimlere doğru siyasi partiler belediye başkan adaylarını açıklıyor. AK Parti de Bursa için ilçe belediye başkan adaylarını açıklıyor. Bu durumda AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol oldu. Peki AK Parti Kestel Belediye Başkan adayı Ferhat Erol kimdir? İşte detaylar…

Ferhat Erol kimdir?

1979 yılında Erzurum'da doğan ve 40 yıldır Bursa'da ikamet eden Ferhat Erol, işletme yönetimi lisans mezunudur. Şu anda politika bilimi alanında yüksek lisans öğrenimi görmekte olup, aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme bölümünün 4. sınıf öğrencisidir.

Siyasi kariyerine 2001 yılında AK Parti'de Kestel'de kurucu gençlik kolları başkan yardımcısı olarak adım atan kişi, 2004-2007 yılları arasında gençlik kolları başkanlığı görevini üstlenmiştir. Daha sonra 2011-2014 yılları arasında ana kademe tanıtım medya başkanlığı ve 2014-2017 yılları arasında ilçe teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alan kişi, Kestel Belediye Spor'da 10 yıl başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Ayrıca Kestel İmam Hatip Okullarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin kurucularından biri olup, halen yönetiminde yer almaktadır. BİHMED Kestel sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda eğitime destek platformu Kestel koordinatörlüğünde aktif görev almaktadır. Kestel Gençlik ve Dağcılık Spor Kulübü'nün kurucu başkanı olarak görev yapmakta ve bu görevine devam etmektedir. Türk Kızılayı Bursa Şubesi yönetiminde de yer almaktadır.

Ayrıca, aile şirketinde yurt içi ve yurt dışında ticaret faaliyetlerinde bulunan ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren kişi, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.