TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban kimdir?

Yerel seçimlere kısa bir süre kala açıklanan AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban hakkında bilgiler merak edildi. Peki AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban kimdir?

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 16:54
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 16:54
Kaynak: HABER MERKEZİ
AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban kimdir?

Yerel seçimlere doğru siyasi partiler belediye başkan adaylarını açıklıyor. AK Parti de Bursa için ilçe belediye başkan adaylarını açıklıyor. Bu durumda AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban oldu. Peki AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban kimdir? İşte detaylar…

Alper Taban kimdir?

1976 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğan Alper Taban, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İnegöl'de tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde aldı. Yüksek lisansını Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tamamladı. 2000 yılından 2013 yılına kadar kurucu olduğu telekomünikasyon firmasında yönetici olarak görev yaptı. Alper Taban, evli ve 2 çocuk babasıdır.Adalet ve Kalkınma Partisi'nde, 2005-2013 yılları arasında İlçe Teşkilatlarında Siyasi İşler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini üstlenen Alper Taban, 2014 yerel seçimlerinin ardından İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 8 Kasım 2017 tarihinde belediye meclisinde yapılan olağanüstü oturumda İnegöl Belediye Başkanı olarak seçildi. Taban'ın belediye başkanlığı döneminde İnegöl'de Yeni Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı'nın temeli atıldı. Ayrıca, İnegöl'de 61 tamamlanan projeye imza atmıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.