TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Balıkesir ilçe adayları açıklandı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken AK Parti Balıkesir ilçe adayları açıklandı. İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 18:17
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 18:30
Kaynak: İHA
AK Parti Balıkesir ilçe adayları açıklandı

31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Cumhur İttifakı'nın Balıkesir'deki belediye başkan adayları, düzenlenen bir törenle tanıtıldı. AK Parti Teşkilatı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ve 20 ilçe belediye başkan adayını Balıkesirlilere tanıttı. Tanıtım toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in katılımıyla Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleşti.

UĞUR IŞILAK KONSERİ İLE BAŞLANGIÇ

Toplantı, ünlü sanatçı Uğur Işılak'ın verdiği konserle başladı. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Aday tanıtım töreninde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Yücel Yılmaz'ı bir kez daha ilan etti. Toplamda 20 ilçenin 2'si MHP'li, 18'i ise AK Partili belediye başkan adayları açıklandı.

Erkan Kandemir, konuşmasında Balıkesirlilerden 31 Mart'taki seçimlerde bir kez daha Cumhur İttifakı'na destek vermelerini istedi. Törende protokol konuşmalarının gerçekleştirilmesinin ardından, partililerin büyük katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Cumhur İttifakı'nın Balıkesir'deki seçim stratejisi ve adayları halka tanıtıldı.

‘‘31 MART’TA SANDIKLARI PATLATMAYA HAZIR MIYIZ?’’

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir, aday tanıtımının açılışında yaptığı konuşmada, Balıkesir olarak büyükşehir belediyesi başta olmak üzere 20 ilçe belediye başkanlığına talip olduklarını vurguladı. Aydemir, konuşmasında AK Parti'nin Balıkesir için yeni bir hikaye yazma zamanının geldiğini ifade etti. İnsan ve hizmet odaklı AK Belediyecilik anlayışını benimseyen Aydemir, önceki dönemlerde Balıkesir'in en iyisini hak ettiğini ancak AK Belediyecilikle birlikte daha da ileriye taşınacağını belirtti.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 20 ilçede AK kadrolarını açıklamanın gururunu yaşadıklarını belirten Aydemir, AK Parti'nin laf değil icraat üreten bir parti olduğunu vurguladı. Partinin yerel yönetimler aracılığıyla şehirlerin ve halkın yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçladığını söyledi. Aydemir, millete hizmet etme anlayışıyla yola çıktıklarını, efendi değil hizmetkar olarak görev yaptıklarını ifade etti.

Aydemir, AK Parti'nin Balıkesir'de belediye başkan adaylarını tanıtarak, Cumhur İttifakı ortağı MHP'ye ve diğer paydaşlara teşekkür etti. Aday adaylarına da çalışmaları için teşekkür eden Aydemir, 20 ilçede seçilen belediye başkan adaylarına başarılar diledi. Son olarak, teşkilatın gücüyle 31 Mart'taki seçimlere hazır olduklarını ifade eden Aydemir, Balıkesir'in Kuvayi Milliye Şehri olarak sandıkları patlatmaya hazır olduklarını belirtti.

“BALIKESİR’İN COŞKUSU İSTANBUL’U SARACAK”

Halen Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren ve 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın başkan adayı olarak açıklanan Yücel Yılmaz, yaptığı konuşmada seçimlere hazır olduklarını ifade etti. Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla tekrar 2024-2029 AK Parti Cumhur İttifakı adayı olarak İstanbul'da gösterildiklerini belirtti. Bu süreçte titiz çalışmalarla bugüne geldiklerini vurgulayan Yılmaz, 20 ilçeden 2'sinde MHP, 18'inde ise AK Parti adaylarının olduğunu ifade etti.

Yılmaz, AK Parti'nin Balıkesir'de gerçekleştirdiği projelerle, 2019-2024 dönemindeki bütçeden kaynaklanan eserlerle, şehrin kimliğini kazandığını ve diğer partilerin yaptığının 10 katı iş başardıklarını iddia etti. Şehri kişilikli, kimlikli, marka bir şehir yapmak istediklerini dile getiren Yılmaz, kadınların çocuklarını güvenle bırakabileceği bir şehir hedeflediklerini belirtti. Şehri tarihine sahip çıkan, çiftçisinin üretimini değerli bir şekilde pazarlayan bir şehir yapma amacında olduklarını söyledi.

Yılmaz, belediye başkan adaylarına güven duyduğunu ve birlikte Balıkesir'i gerçek belediyecilikle buluşturmaya hazır olduklarını ifade etti. Konuşmasını coşkulu bir şekilde tamamlayan Yılmaz, 1 Nisan'da Balıkesir coşkusunun İstanbul'u saracağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Balıkesir'in emin ellere emanet olduğunu söyledi.

BALIKESİR’DEN REKOR OY BEKLENİYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, yaptığı konuşmada büyükşehir belediye başkanı ve 20 ilçe belediye başkan adayını tek tek açıkladı. Kandemir, konuşmasında özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a teşekkür ederek, AK Parti Belediyeciliği'nin Balıkesir'de nasıl başarılı bir şekilde uygulandığını vurguladı. Yücel Yılmaz'ın şehri nakış nakış işleyerek her sokağında iz bıraktığını belirten Kandemir, Balıkesir'e güçlü bir lider olarak hizmet ettiği için Yılmaz'ı Balıkesirlilere emanet ettiklerini ifade etti.

Kandemir, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde Balıkesirli hemşerilerin Yücel Yılmaz'a bir kez daha yetkiyi güçlü bir şekilde vereceklerine inandığını söyledi. Konuşmasında Türkiye'nin geçmişine dikkat çeken Kandemir, 14 Mayıs öncesinde millete parmak sallayanların, teröristlerin temsilcileriyle kol kola yürüyenlerin şimdi ortalığa döküldüğünü ifade etti. Kandemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti'nin Türkiye'yi sınamalardan geçirerek bugünlere geldiğini belirtti.

AK Parti'nin Balıkesir'de iddialı olduğunu ve her ilçeye hizmet etmek için projeleri olduğunu ifade eden Erkan Kandemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balıkesir için rekor kırabilecek bir potansiyel gördüğünü söyledi. Kandemir, salondaki heyecan, birlik ve beraberlik ile Balıkesir'in AK Parti'ye güçlü destek vereceğine inandığını belirtti. Başkan adaylarına güvendiklerini vurgulayan Erkan Kandemir, Balıkesir halkından güçlü bir destek istedi.

AK PARTİ BALIKESİR İLÇE ADAYLARI

Düzenlenen aday tanıtım töreninde Cumhur İttifakı'nın Balıkesir ilçe belediye başkan adayları şu şekilde belirlenmiştir:

AK PARTİ

1. Mesut Eray (Altıeylül)

2. Ali Gür (Ayvalık)

3. Cüneyt Çalışkan (Balya)

4. Mehmet Cemal Öztaylan (Bandırma)

5. Mustafa Göksel (Bigadiç)

6. Mustafa Aysel (Burhaniye)

7. Ramazan Bahçavan (Dursunbey)

8. Muhammed Vurmaz (Edremit)

9. Turhan Gün (Erdek)

10. Aydemir Gümüş (Gönen)

11. Emin Ersoy (Havran)

12. Yusuf Cengiz (İvrindi)

13. Dinçer Orkan (Karesi)

14. İsmail Cankul (Kepsut)

15. İbrahim Koman (Manyas)

16. Süleyman Aksoy (Marmara)

17. Ümmet Şamil Zengin (Savaştepe)

18. Ekrem Yavaş (Sındırgı)

19. Fahrettin Şener (Susurluk)

MHP

1. Kazım Arslan (Gömeç)

2. Fahrettin Şener (Susurluk)

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.