TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

2024 Uşak seçim sonuçları| Uşak Belediye Başkanı kim oldu, kim kazandı? Uşak oy oranı 2024

31 Mart Pazar günü, Uşaklılar belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtar seçimi için sandık başına gitti. Mahalli İdareler Seçimlerinde oy verme işlemi tamamlandı. Şimdi merak edilen soru, Uşak Belediye Başkanı kim oldu, kim kazandı?

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 14:15
Kaynak: HABER MERKEZİ
2024 Uşak seçim sonuçları| Uşak Belediye Başkanı kim oldu, kim kazandı? Uşak oy oranı 2024

Uşak’ta yapılan seçimlerde oy kullanımı, katılım oranı, geçerli ve geçersiz oylar gibi detaylar, yerel yönetimlerin belirlenmesi için sandık başına giden seçmenlerin dikkatini çekiyor. Türkiye, 31 Mart 2024 seçim sonuçlarına odaklanırken, Uşak Belediye Başkanlığı için CHP'den aday olan Özkan Yalım ve AK Parti'den aday olan Mehmet Çakın arasında sıkı bir yarış yaşandı. Peki, Uşak Belediye Başkanı kim oldu, hangi aday kazandı? İşte merak edilen 2024 Uşak seçim sonuçları...

uşak seçim sonuçları

UŞAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU, KİM KAZANDI?

Uşak'taki seçim sonuçları açıklandı. 2024 Türkiye yerel seçimlerinde Uşak Belediye Başkanlığı için CHP'den aday gösterilen Özkan Yalım, kazanan isim oldu.

UŞAK OY ORANI 2024

CHP adayı Özkan Yalım yüzde 40.89

AK Parti'den Mehmet Çakın yüzde 24.31

ÖZKAN YALIM KİMDİR?

1969 yılında Eşme'nin Köylüoğlu köyünde doğan, Eşme Lisesi'nden mezun olan Özkan Yalım, 1990'da Belçika'ya turist olarak gitti ve temizlik işçiliği ve şoförlük yapmaya başladı. Daha sonra 2 araçla nakliye işine giren Yalım, kısa sürede TIR filosu oluşturdu. İş hayatında önemli kararlar alarak, 2007'de Bulgaristan'ın Avrupa Birliği'ne katılmasıyla nakliye sektöründeki boşluğu doldurmak için Bulgaristan'da yeni bir şirket kurdu. 2008'de Sivaslı ilçesine yatırım yapmaya başlayan ve ilk olarak akaryakıt istasyonu açan bu kişi, daha sonra nakliye ve iş makinası sektörüne adım attı. Şu anda Uşak'ta 160 kişiye istihdam sağlayan bu Özkan Yalım, ikinci petrol istasyonunu da Uşak'ta açtı. Evli ve 3 çocuk babası olan Yalım, Fransızca ve Bulgarca dillerini bilmektedir ve 27. dönem CHP Uşak milletvekili adayıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.