Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Simit Sarayı, halka arz oluyor. 2002 yılında ilk simit dükkanını açmış ve günümüzde tüm dünyada simit üretimi gerçekleştiren bir işletme haline gelmiş olan şirket Simit Sarayı’nın, talep toplama tarihleri açıklandı. Simit Sarayı halka arz ne zaman, kaç lot verecek, katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar…

SİMİT SARAYI HALKA ARZ OLDU

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nun Simit Sarayı halka arzını onaylamasının ardından yatırımcılar, halka arza ilişkin detayları araştırmaya koyuldu. TÜBİTAK onaylı dünyanın ilk ve tek simit fabrikasını kurmuş olan yerli üretim firması Simit Sarayı’nın dağıtılacak payı 75.000.000 Lot olarak belirlendi.

SİMİT SARAYI TALEP TOPLAMA TARİHLERİ NE ZAMAN?

Hem Türkiye’nin dört tarafına hem de dünyanın pek çok yerine simit üretimi yapmakta olan şirket Simit Sarayı’nın halka arz talep toplama tarihleri 21-22 Eylül 2023 olarak açıklandı. Talep toplama süresi 2 gün olarak belirlenen halka arz 10,24 TL sabit fiyat üzerinden işlem görecek.

SİMİT SARAYI KAÇ LOT VERECEK?

Simit Sarayı halka arz açıklık oranı yüzde 40,47 olarak açıklanmış olup, toplam 75 milyon adet lot dağıtılacak. Lot hisse dağıtımları katılımcı sayısına göre değişmekle birlikte kesinlik içermemektedir. Lot tahminleri ise şu şekildedir;
 

900 Bin katılım - 45 Lot (460 TL).

1.3 Milyon katılım - 32 Lot (327 TL).

1.7 Milyon katılım - 24 Lot (245 TL).

2.1 Milyon katılım - 20 Lot (204 TL).

2.5 Milyon katılım - 17 Lot (174 TL).

2.9 Milyon katılım - 14 Lot (143 TL).

Sümer Varlık halka arzı onay aşamasında Sümer Varlık halka arzı onay aşamasında

3.3 Milyon katılım - 13 Lot (133 TL).

SİMİT SARAYI KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Bir kurumun katılım endeksine uygunluğu, İslami şartlara uygun olup olmaması ile ilişkilidir. Katılım endeksi kriterlerini karşılayan şirketler katılım endeksine uygun firmalar olarak kabul edilir. Hissenin katılım endeksine uygun olduğu ise caiz olduğu anlamına gelmektedir. Büyüklüğü 768 milyon TL olarak açıklanan Simit Sarayı halka arzı ise katılım endeksine uygundur.

Bireysele eşit dağıtım olacak olan Simit Sarayı’nın işlem kodu ise #DMRGD olarak belirlendi.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Penti halka arzı onay aşamasında

Kaynak: HABER MERKEZİ