SULTAN GÜMÜŞ KAYA 

Seçim Güvenliği Platformu, 28 Mayıs'ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimine ilişkin bir çağrı yayımladı. Platform, tüm sandık kurulu üyelerini ve müşahitlerini, bir kez daha göreve çağırdı. 
Platformun, seçim güvenliği için yayımladığı açıklama özetle şöyle: “Türkiye, 14 Mayıs Pazar günü, dünyanın ilgiyle izlediği kritik bir seçim gerçekleştirdi. Seçim günü, sabahtan gece yarısına kadar sabırla çalışan tüm sandık görevlilerine, müşahitlere teşekkürü borç biliriz. Birinci tur seçiminin, maalesef başka bir yüzü de var!” 

Elazığ'da seyir halindeki otomobil alev topuna döndü Elazığ'da seyir halindeki otomobil alev topuna döndüKOL KOLA SANDIK BAŞINA!
Açıklamanın devamında ise şunlar yer alıyor: “Seçim gününün açıklanmasından itibaren sürecin nasıl eşitsiz koşullar altında gerçekleştiğini, kamu kaynaklarının ve medyanın nasıl hukuksuz bir şekilde kullanıldığını hep birlikte yaşadık, gözlemledik. Şimdi Türkiye’li seçmenler olarak son derece önemli ve hayati bir görev ile karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde hepimiz sandığa gitmeli, oyumuzu dilediğimiz adaya vermeliyiz. 14 Mayıs'ta sandığa gitmeyen yurttaşlarımıza oylarının ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatmak isteriz. Sandık kurulu üyeleri ve müşahitlerimiz görevlerini bir kez daha yerine getirmelidirler. Deprem bölgelerinde oyunu kullanacak olan ancak farklı kentlerde bulunan vatandaşlarımızın sandıklarının başına gitmesini sağlayacak organizasyonları tekrarlamalıyız. 28 Mayıs'ta kol kola, yan yana, nefes nefese, şeffaf ve adil bir seçim için hep birlikte sandık başına!”